به گزارش صبح توس؛ بهروز بنیادی، شب گذشته در محل مسجد امام حسن(ع) بردسکن در بیان سخنانی به وضعیت کشور در روزهای اخیر اشاره کرد و بیان داشت: این روزها در پی یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا و برگزاری همه پرسی در منطقه اقلیم کردستان عراق که این اتفاق نیز از نقشه های همین کشور سرچشمه میگیرید، یک پیام را برای مردم جامعه از عوام گرفته تا خواص می رساند که به حفظ و استحکام وحدت بیشتر بپردازیم.

 

وی افزود: هرچند که ما با دشمن در یک جنگ تسلیحاتی وارد نشدیم ولی جنگ فرهنگی، جنگ اقتصادی و سایر مشکلاتی که این دشمنان برای کشور ایجاد می کنند می طلبد که با این اقدامات مبارزه کرده و همچنان که در گذشته با تهدیدات تسلیحاتی دشمنان ایستادگی کرده ایم در برابر سایر اقداماتشان ضعف از خود نشان نداده و با راهنمایی های مقام معظم نقشه ها و فعالیت های دشمن را ناکام بگذاریم.

 

بنیادی گفت: پولی که از طریق دریافت مالیات و فروش نفت به دست می آورد صرف هزینه هایی مانند پرداخت حقوق کارمندان و بازنشستگان و از این قبیل میشود و از طرف دیگر شاهد مطالبات مردمی در همه زمینه ها هستیم و برای دولت  بسیار دشوار است تا بتواند  این پول را در بحث عمرانی و خدماتی صرف کند.

 

 

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسئله اصلی ما بهبود معیشت مردم است؛  زیرا چنانچه بهترین امکانات را فراهم کنیم؛ اما معیشت وجود نداشته باشد باز هم مشکل اصلی بر سر راه است و آن باید مرتفع شود و در این زمینه گام های خوبی هم برای منطقه برداشته و کارهای بسیار خوبی در زمینه فعال سازی معادن انجام شده است.

 

وی افزود: در مباحث کشاورزی نیز باید به دنبال گیاهان جایگزین باشیم، زیرا منابع آبی در منطقه کاهش یافته و باید کشاورزان به کاشت گیاهانی روی آورند که در عین کم آب بودن بازدهی محصول بیشتری داشته باشند.

 

 

بنیادی در ادامه در خصوص کمبود پزشک متخصص گفت: این مشکل در سراسر کشور است و از مهرماه کار توزیع متخصصان به استانها و شهرستانها انجام میشود.

 

وی در پایان بیان کرد: از طرفی مشکلی بر سر راه پزشک متخصص وجود دارد که وقتی پزشک متخصص برای گذراندن طرح در شهری تعیین میشود طبق قانون اجازه تاسیس مطب ندارند و این مسئله باعث میشود که پزشک متخصص از نظر درآمدی مشکل داشته و کمتر حاضر میشود به مناطق محروم سفر کند که در حال رایزنی هستیم که حداقل احداث مطب برای پزشکان متخصص در مناطق محروم بلا مانع باشد.

 

انتهای پیام/.