علی دارابی در گفتگو با صبح توس؛ در رابطه با ارمغان بسیج در صدا و سیما اظهار کرد: بنا به فرمایش امام خمینی(ره) بسیج شجره طیبه‌ای است که برای کشور در کنار امنیت و استقلال، آبادی و سازندگی به ارمغان می‌آورد.


وی با بیان اینکه در حال حاضر گروه‌هایی همچون حزب الله لبنان، حشد الشعبی در کشورهای دیگر از انقلاب اسلامی ایران الگو گرفته‌اند، افزود: بسیج در جامعه ما از جایگاه والایی برخوردار بوده و صدا و سیما هم پای آن در خط مقدم حفظ و صیانت از ارزش‌ها قرار دارد.


معاون امور استان‌ها صدا و سیما اذعان کرد: بسیج در شناسایی، جذب، پرورش نیرو و کادر سازی نقش مهمی را ایفا می‌کند و به عنوان حلقه اتصال صدا و سیما و نیرو‌های فرهنگی جبهه انقلابی در سراسر کشور است.


دارابی گفت: در این همایش فرماندهان بسیج مراکز تصمیم به تقویت جایگاه بسیج گرفته و برآن شدند بر این اساس تولیدات فاخر و ارزشمندی را ارائه نمایند.


وی با اعلام اینکه در این نشست بنا شد بخش ویژه‌ای به جشنواره تولیدات مراکز بسیج اضافه شود، اظهار کرد: در آینده شاهد تحول جدی در حوزه بسیج صدا و سیما کشور هستیم، چرا که بسیج از نیرو‌های انقلابی تشکیل شده است.


معاون امور استان‌ها صدا و سیما بیان کرد: ما در همه استان‌ها جبهه فرهنگی انقلاب را تشکیل دادیم که می‌تواند در سامان دهی ظرفیت‌ها و تولید محتوای فاخر به ما یاری رساند.


دارابی عنوان کرد: بخشی از فعالیت‌های صدا و سیما برون سپاری می‌شود و بسیجیان می‌توانند در تولید محتوا به ما یاری رسانند.


وی در مورد پوشش تصویری مراسم اربعین توسط صدا و سیما گفت: اربعین مناسکی بزرگی و مانور فراگیر شیعیان است که بیش از 20 میلیون جمعیت از سراسر دنیا گردهم آیند؛ معاونت استان‌ها سال گذشته گروه‌های تصویر بردار و واحد‌های تولید را به محل پیاده‌روی زائران اعزام کردند که حاصل آن دو هزار و 400 ساعت برنامه شد.


معاون امور استان‌ها صدا و سیما افزود: از تولیدات مراسم اربعین در سال گذشته دو مستند بلند تهیه کردیم؛ این تولیدات که برای نخستین گردآوری شد، به زودی در داخل و خارج از ایران به نمایش گذاشته می‌شود.


دارابی تصریح کرد: امسال گروه های برنامه ساز برای پوشش اربعین حضور دارند تا بخشی از حماسه را برای مردم روایت کنند.


معاون امور استان‌ها صدا و سیما در مورد رادیو زیارت عنوان کرد: امروز عصر رادیو زیارت به صورت آزمایشی افتتاح می‌شود که این رادیو به صورت تصویری ارائه می شود .


وی بیان کرد: گام اول راه اندازی رادیو زیارت در مشهد است و پس از توسعه همه جانبی، در سایر استان‌ها و در عرصه بین المللی فعالیت رسمی خود را آغاز می‌کند که این فعالیت به صورت 24 ساعته خواهد بود.

 

دارابی با بیان اینکه رادیو زیارت در جهت تمرکز زدایی از تهران است اظهار کرد: تلاش داریم به سایر استانها هم میدان داده شود به خصوص خراسان رضوی که در حوزه تولیدات جزو پنج مرکز برتر در سطح کشور است.

 انتهای پیام/