به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام رضا زرندی صبح امروز در دیدار با طلاب و روحانیون حوزه های علمیه تربت حیدریه اظهار داشت: دشمن درتلاش است افرادی را برای جامعه روحانیت و طلاب علوم دینی بتراشد و وارد حوزه های علمیه کند تا بتواند علاوه بر اسلام و تشیع به یکی از مهمترین مراکز فرهنگی و اجتماعی کشور آسیب برساند.

 

وی با تاکید بر اینکه نفوذ از اهداف اصلی دشمن در حوزه های علمیه است، افزود: دشمن با علم به اینکه حوزه های علمیه، انقلاب و نظام را حفظ کرده و در استمرار آن تاثیر گذار بوده در صدد نفوذ به درون جامعه روحانیت است.

 

حجت الاسلام زرندی بیان داشت: دشمنان نظام با علم به اینکه امام خمینی(ره) به عنوان بنیانگذار انقلاب اسلامی و همچنین مقام معظم رهبری مسئول استمرار این حرکت در درون حوزه های علمیه پرورش و رشد یافته اند در صدد است تا با برنامه ریزی های مختلف به این مراکز علمی و فرهنگی کشور نفوذ کنند.

 

دادستان ویژه روحانیت دادسرای شرق کشور با بیان اینکه حوزه های علمیه نمی توانند نسبت به مسائل اجتماعی و فرهنگی کشور بی تفاوت باشند، گفت: در شرایطی که شبهات فراوانی از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به جامعه القا می شود، طلاب علوم دینی و حوزویان موظفند تا با ارتقاء سطح کمی و کیفی تحصیلی خود در جامعه، ازاله شبهه کنند.

 

وی افزود: انقلاب اسلامی از جوانب مختلف مورد هجمه آمریکا و صهیونیزم بین الملل قرار گرفته و دائم در حال برنامه ریزی برای از بین بردن باورها و اعتقادات مردم است، بنابراین از هر توطئه و ارائه شبهه ای دریغ نکرده و می طلبد تا حوزویان با هوشیاری فراتر از دشمن، از ورود به کج روی ها و انحراف های احتمالی پرهیز کنند.

 

حجت الاسلام زرندی خاطرنشان کرد: طلاب و روحانیون باید در مباحث اعتقادی و عصر غیبت حضرت حجت(عج) فعالیت های مجاهدانه داشته باشند تا در صورت بروز هر گونه شبهه بتوانند پاسخگوی جامعه باشند.

 

دادستان ویژه روحانیت در شرق کشور از شهید حججی به عنوان یک فعال فرهنگی تاثیر گذار در کشور یاد کرد و گفت: شهید حججی در عصر حاضر حجت را برای دلسوزان و دغدغه مندان به نظام و انقلاب تمام کرد و نشان داد  اخلاص و خودسازی از مهمترین ارکان تاثیر گذاری در درون جامعه اسلامی است.

 

لازم به ذکر است؛ شهرستان تربت حیدریه دارای سه حوزه علمیه برادر و یک حوزه علمیه خواهر است که حدود 500 طلبه در آن از مقطع سطح یک تا چهار تحصیل می کنند.

انتهای پیام/