به گزارش صبح توس؛  سید حمیدرضا امینی صبح امروز در همایش پیاده روی بانوان که به مناسب گرامیداشت هفته تربیت بدنی برگزار شد، گفت: احداث مدرسه و مسجد برای فرزندان این منطقه حائز اهمیت است؛ اما افراد خیر به فکر سلامت جسمی فرزندان خود باشند و در زمینه ساخت اماکن ورزشی نیز با حوزه ورزش و جوانان تعامل و  همکاری کنند.

 

وی از فقدان فضاهای ورزشی مجهز، کمبود سالن اختصاصی ویژه بانوان و نیز نبود خوابگاه برای برگزاری مسابقه های کشوری و استانی بعنوان مهمترین مشکلات حوزه ورزش و جوانن در این شهرستان یاد کرد.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه تاکید کرد: اهمیت این کمبودها زمانی بیشتر روشن می شود که مردم و مسئولان بدانند در ارزیابی عملکرد حوزه ورزش همگانی استان، پارسال با کسب 895 امتیاز رتبه نخست استان (به جز مشهد) را کسب کردیم و این امتیاز بر اساس هفت شاخص ارزیابی شامل میزبانی، قهرمانی، عنوان های ملی مذهبی و نخبگان و در بین 12 رشته ورزشی کسب شده است.

 

وی با بیان اینکه در هفته تربیت بدنی (26 مهر تا 2 آبان) بیش از 20 فعالیت در دو حوزه ورزش و جوانان در تربت حیدریه اجرا خواهد شد، گفت: این برنامه ها ذر راستای معرفی توانمندی های حوزه ورزش و جوانان این شهرستان است.

 

امینی در بخش دیگری گفت: اکنون در این شهرستان 32 باشگاه ورزشی فعالند که هفت باشگاه مربوط به بانوان، دو باشگاه ویژه آقایان و بقیه به صورت مشترک فعالیت دارند.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه شمار بیمه شدگان ورزشی این شهرستان نیز چهار هزار و 670 نفر عنوان و اظهار کرد: تعداد گروه های مردم نهاد نیز پنج تشکل است.

 

در نخستین روز از هفته تربیت بدنی جمعی از بانوان تربت حیدریه صبح امروز مسیر اداره ورزش و جوانان(باغ ملی) تا مزار شهدای بهشت عسگری این شهر را پیاده طی کردند و در آنجا با قرائت فاتحه و نثار گل یاد شهدا را گرامی داشتند.

 

انتهای پیام/