به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام مهدی حسن زاده با اشاره به اینکه پاسخگویی به سؤالات شرعی یکی از نیازهای اساسی زائران در حرم رضوی به‌شمار می‌رود، گفت: در راستای ترویج معارف دینی و احکام شرعی در حرم مطهر رضوی برنامه‌های متنوعی صورت می‌گیرد که یکی از این برنامه بیان احکام بین الصلاتین است.

 

رئیس اداره پاسخگویی به سؤالات دینی آستان قدس رضوی اضافه کرد: در هر نقطه از اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی که ویژه زائران و مجاوران نماز جماعت اقامه می‌شود، احکام بین صلاتین نیز بیان می‌شود.

 

 

وی با اشاره به اينكه در نیمه اول سال 96، بیش از 3000 برنامه احکام بین صلاتین در حرم مطهر رضوی برگزار شد، تصریح کرد: احکام بین الصلاتین با توجه به فراوانی پرسش‌ها و مناسبت‌‌ها موضوع‌بندی می‌شود كه روحانيون اين اداره در ابتدای هر برنامه یک حدیث مربوط به آن مناسبت یا احکام را برای مخاطبان ارائه‌ می‌كنند.

 

 

حجت الاسلام حسن زاده اظهار کرد: احکامی که در بین الصلاتین بیان می شود با در نظر گرفتن فتاوای همه مراجع و فتوای مشهور است و در صورت امکان اختلاف فتاوا نیز به صورت کوتاه تبیین می شود.

 

 

رئیس اداره پاسخگویی به سؤالات دینی آستان قدس رضوی با بیان اینکه تبیین احکام شرعی یکی از نیازهای اساسی جامعه اسلامی است، گفت: طبق ارزیابی های صورت گرفته، جلسات بیان احکام که با بازه زمانی سه تا پنج دقیقه برپا می‌شود، با رضایت حداکثری زائران مواجه شده است.

 

انتهای پیام/