سردار ماشاءالله جان ثنار در گفت‌وگو با خبرنگار  صبح توس؛ با اعلام خبر کشف بیش از 100 کیلوگرم مواد افیونی و دستگیری 2 قاچاقچی در مرزهای خراسان رضوی، گفت: در راستای حراست و حفاظت از مرزهای استان و جلوگیری از هرگونه قاچاق مواد مخدر ، مرزداران هنگ تایباد موفق شدند بیش از 100 کیلوگرم مواد مخدر را کشف کنند.


وی در ادامه افزود: مرزداران این فرماندهی مستقر در ایست و بازرسی 17 شهریور هنگ تایباد  در حین کنترل خودروهای ورودی و مسافرین به کشور موفق شدند 15 کیلو و 850 گرم هروئین فشرده را از یکدستگاه خودرو کشف کنند.


فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی در ادامه از درگیری مرزبانان این هنگ با قاچاقچیان مواد مخدر خبر داد و خاطرنشان کرد: مرزبانان این فرماندهی با اشرافیت اطلاعاتی و عملیاتی موفق شدند بیش از ۸۵ کیلوگرم مواد مخدر را کشف کنند.


جان نثار ضمن اشاره به انجام موفق اين عمليات گفت: سرانجام پس از انجام ماموريت ها و رد زني اکيپ اين گروهان، نيروهاي مقتدر اين هنگ بعد از پاکسازي منطقه، موفق به کشف مواد مخدر به مقدار 71 کيلو و 400 گرم حشيش، 14 کيلو و 300 گرم ترياک که در مجموع  85کيلو و 700 گرم مواد افيوني که در چهار کوله جاسازي شده بود، شدند.

 

وی بیان داشت: در رابطه با کشف اين مواد دو قاچاقچي اتباع بیگانه دستگير و جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي هدايت شدند.


جان نثار در پایان از دستگیری 44 نفر متجاوز مرزی توسط مرزداران هنگ تایباد خبر داد و یادآور شد: تلاش مرزداران هنگ تایباد ستودنی است و در این راستا همواره در جهت حراست و حفاظت از مرزها تلاش کرده اند و اجازه نخواهند داد تا قاچاقچیان مواد مخدر در مرزهای این استان بتوانند نقشه های شوم خود را عملی کند.

انتهای پیام/