دکتر زهرا اباصلتی، رئیس گروه بهبود تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، به مناسبت روز جهانی غذا اظهار کرد: جوامع امروز با دو مشکل پرخوری و سوء تغذیه مواجه هستند که هرکدام از آن‌ها مشکلات فراوانی را ایجاد کرده اند.

وی با اشاره به اینکه 56 درصد میان‌سالان در خراسان رضوی از اضافه وزن رنج می برند، گفت: شهر نشینی و مصرف بیش از حد فست فود ها و غذاهای پرکالری دلایل اصلی چاقی جوامع شهرنشین هستند از این رو فست فود ها به دلیل دارا بودن نمک و چربی فراوان باعث ایجاد فشار خون، سرطان ها، بیماری های قلبی، دیابت و سکته های قلبی می شوند.

اباصلتی تصریح کرد: متأسفانه امروزه شاهد مصرف بالای فست فود ها توسط کودکان و نوجوانان هستیم که موجب تغییر ذائقه آن‌ها از سمت غذاهای مفید و مغذی به سمت غذاهای پرکالری و غیر مفید شده است که این امر در سنین بالا باعث ایجاد اضافه وزن، دیابت و فشار خون می شود.

رئیس گروه بهبود تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد سوء تغذیه را یکی دیگر از معضلات جامعه دانست و افزود: سوء تغذیه همیشه به دلیل فقر اقتصادی اتفاق نمی افتد بلکه در اکثر اوقات به دلیل عدم آگاهی تغذیه ای افراد روی می دهد.

وی بیان کرد: کمبود ریز مغذی ها و ویتامین ها مانند ویتامین D دلیل اکثر سوء تغذیه ها هستند، این در حالی است که می توان با قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت 5 تا 10 دقیقه در روز، این کمبود ویتامینی را جبران کرد.

اباصلتی با بیان اینکه پیشگیری از مهاجرت از روستا ها به شهر ها باعث ایجاد امنیت غذایی می شود، خاطرنشان کرد: امنیت غذایی بدان معنا است که بتوانیم برای تمامی افراد جامعه اعم از روستا نشین و شهرنشین، دسترسی کامل به تمامی غذاها ایجاد کرد.

رئیس گروه بهبود تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز کرد: دسترسی و آگاهی رسانی در امنیت غذایی مهم است و تمام گروه های سنی و جنسیتی باید الگوی تغذیه ای مختص به خودشان را داشته باشند، به عنوان مثال در یک خانواده همان غذایی که برای سالمند پخته می‌شود بر سر سفره ها می آید و کودک نیز مجبور به خوردن آن است، این در حالی است که مواد غذایی مورد نیاز سالمند و کودک متفاوت است.

وی با بیان اینکه 80 درصد جوانان و نوجوانان ما کمبود کلسیم دارند، گفت: این امر باعث کاهش تراکم استخوانی و به دنبال آن افزایش شکستگی های در سنین بالاتر می شود.

انتهای پیام/