به گزارش صبح توس؛ رسول سرائیان ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل مخابرات خراسان‌رضوی اظهار داشت: توسعه خدمات الکترونیکی و انقلاب چهارم صنعتی در تمام دنیا آغاز شده و به همین علت ایران نیز باید به این مرحله ورود پیدا کند.

وی توسعه فناوری اطلاعات را جزئی لاینفک از کسب و کار در دنیای امروز دانست و خاطرنشان کرد: اقدامات توسعه‌ای مناسبی در حوزه فناوری اطلاعات در مشهد آغاز شده و هم‌اکنون با توسعه دسترسی مردم به فیبر نوری که از سال گذشته در این شهر آغاز شده هر فردی در هر مکانی امکان اتصال پایدار و با سرعت مناسب به اینترنت فراهم شده است.

همچنین محمد سالاری مدیرکل سابق مخابرات خراسان‌رضوی در ادامه این مراسم اظهار  داشت: در 2 سال گذشته 3300 پروژه در حوزه مخابرات در خراسان رضوی به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: برای این پروژه‌ها اعتباری معادل750 میلیارد تومان مصرف شده و خراسان‌رضوی همواره در حوزه توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور رتبه نخست را به خود اختصاص داده و هم‌اکنون در 240 سایت مخابراتی مشهد اینترنت از نسل سوم به نسل چهارم ارتقا پیدا کرده است.

علی کارگزار مدیرکل جدید مخابرات خراسان‌رضوی در ادامه این مراسم با اشاره به افتتاح تعداد زیادی از پروژه‌های فناوری و اطلاعات از مشهدمقدس اظهار داشت: با توجه به همین مسئله در نظر است پروژه شهر هوشمند نیز از این شهر مقدس آغاز شود.

وی بیان کرد: باید کلانشهر مشهد در توسعه زیرساخت‌های حوزه فناوری و اطلاعات تبدیل به ویترین و شمای کلی تمام کشور شود.

انتهای پیام/