به گزارش صبح توس؛ علیرضا رشیدیان ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید مخابرات خراسان‌رضوی اظهار داشت: هم‌اکنون در خراسان‌رضوی 2600 روستا بالای 20 خانوار و 3000 آبادی وجود دارد و علی‌رغم اینکه در تمام کشور جمعیت روستایی در طول سال‌های 1390 تا 1395 حدود 0.7 درصد کاهش داشته در خراسان‌رضوی تعداد این جمعیت 0.6 درصد افزایش داشته است.

وی دولت الکترونیک را یکی از موضوعات اساسی در دولت تدبیر و امید دانست و خاطرنشان کرد: یکی از آثار بسیار مهم این موضوع کاهش فساد اداری بوده و علاوه بر این سبب تسهیل در روند کارهای اداری و گسترش ارتباطات می‌شود.

استاندار خراسان‌رضوی مشهد را شهری زیارتی و صنعتی به صورت توأم دانست و تأکید کرد: 270 دانشگاه و مرکز آموزش عالی، صدها حوزه علمیه و بیش از 6000 واحد صنعتی در خراسان‌رضوی فعالیت دارند که همه این موارد در کنار یکدیگر اهمیت تقویت زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات را مشخص می‌کند.

رشیدیان با اشاره به اینکه مسئله تولید بدون کارخانه در خراسان رضوی در دست پیگیری است، خاطرنشان کرد: لازمه تحقق این موضوع هوشمندسازی شهر و تکمیل بودن زیرساخت‌های ارتباطی است.

وی با بیان اینکه فضای مجازی در حال تبدیل‌شدن به نوعی مواد مخدر است، تصریح کرد: برخی از سیاه‌چاله‌هایی که در فضای مجازی وجود دارد برای اخلاق و پیشرفت جامعه مضر هستند و در همین راستا پیاده‌سازی شبکه ملی اطلاعات یکی از موضوعات بسیار مهم است که باید پیگیری شود که البته باید گفت که این موضوع در مشهدمقدس کلید خورده است.

استاندار خراسان‌رضوی ادامه داد: هوشمندسازی شهرهای زیارتی یکی از موضوعات بسیار مهم بوده و شهرهای قم، شیراز و مشهد باید در این حوزه در اولویت قرار گیرد تا زمینه راحتی زائران و گردشگران فراهم و با توجه به اینکه مشهدمقدس یکی از 5 کریدور علمی و فناوری کشور است باید  فضای علمی در آن از فضای فیزیکی به فضای ارتباطی منتقل شود.

رشیدیان با اشاره به وجود یک میلیون و 300 هزار نفر جمعیت حاشیه‌نشین در مشهد تأکید کرد: خدمات مخابراتی و ارتباطاتی از مهم‌ترین خدماتی هستند که در حاشیه شهر مشهد به مردم ارائه داده می‌شود.

وی با بیان اینکه سالانه 2 میلیون نفر گردشگر خارجی به شهر مشهد سفر می‌کنند، تصریح کرد: این افراد جمهوری اسلامی ایران  را در آیینه مشهد می‌بینند و به همین علت باید خدمات ارائه شده به آنها در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.

انتهای پیام/