سردار قادر کریمی، فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار صبح توس اظهار داشت: بزرگ‌ترین نعمت در هرکجا جهان امنیت است و امنیت محصول کار گروهی است که هیچ کس نمی‌تواند به‌تنهایی امنیت را برقرار کند.

سردار کریمی خاطر نشان کرد: امروز اگر در شهرستان مه ولات از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستید مطمئن باشید به خاطر مشارکتی که خودتان در امنیت دارید و به خاطر صمیمیتی است که در اعضای شورای تأمین وجود دارد.

وی افزود: امنیت زنجیره‌های مختلفی دارد و اگر این زنجیره‌ها به هم وصل شوند محصول و تولید آن امنیت خواهد بود و نیروی انتظامی مسئولیت پایداری امنیت و تثبیت امنیت را به عهده دارد.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی یادآور شد: اگر امنیت به خوبی انجام شود اقتصاد رونق پیدا می‌کند و اگر اقتصاد رونق پیدا کند باعث تولید،اشتغال و کاهش بیکاری و کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد امیدواریم هم امنیت و هم اقتصاد هردو در کنار هم برکتی برای نظام جمهوری و مردم ولایت مدار خراسان رضوی و شهرستان مه ولات باشد.

سردار کریمی افزود: موضوع امنیت و تولید امنیت یک کار گروهی است و بر مبنای همین با توجه تعاملاتی که با شورای تأمین و مردم‌داریم و مشارکت های اجتماعی که مردم در بحث تولید امنیت همکاری می‌کنند.

وی با اشاره به شش ماه گذشته در مورد امنیت در استان مشکل به خصوصی نداشته‌ایم یادآور شد: خوشبختانه در شش ماه گذشته استان خراسان رضوی موردی در بحث امنیتی نداشته‌ایم و تلاشمان بر این بوده بتوانند همکاران ما در مأموریت امنیت اشراف پیدا نمایند.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی اظهار داشت: اولین اقدامی که ما برای تأمین امنیت مردم و ارتقای امنیت مردم‌داریم در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها اقدامات خوبی انجام داده‌ایم.

سردار کریمی افزود: ما در بخش پیشگیری گشت ها را تقویت کرده‌ایم و در بخش اطلاعاتی اشراف اطلاعاتی نسبت به موضوعات داریم و در بخش استفاده از تجهیزات و فناوری به‌ویژه در شهرهای بزرگ مثل مشهد مقدس ما به‌عنوان یک شهر هوشمند آن را قلمداد کرده‌ایم و توانسته‌ایم ابزار و تجهیزات و امکانات اثرگذار در تأمین امنیت و ارتقاء امنیت باشد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی بابیان برنامه‌های در آینده در استان خراسان رضوی اجرایی خواهد شد،گفت: اولین برنامه نیمه دوم 96 استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مردمی و مشارکت مردم در موضوع امنیت همان‌طور که شعار هفته نیروی انتظامی "پلیس برای امنیت و امنیت برای همه" است سعی کردیم پلیس برای امنیت با مشارکت مردم انجام شود.

سردار کریمی با اشاره به افزایش کشفیات مواد مخدر در استان خراسان رضوی افزود: با تقویت پلیس مبارزه با مواد مخدر در 6 ماه گذشته به‌ویژه در ورودی‌های به شهرهای استان خراسان رضوی که خودش باعث شده در سال گذشته افزایش کشفیات و حتی شناسایی شبکه‌های ترانزیتی مواد مخدر را داشته باشیم.

وی در خصوص پلیس اطلاعات و امنیت عمومی تصریح کرد: برای کنترل اتباع خارجی شناسایی و افرادی که نیاز به ساماندهی است ساماندهی می‌شوند و آن‌هایی که نیاز به ترد هستند حتماً با هماهنگی دستگاه‌های  قضایی و شورای تأمین اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

کریمی افزود: همه این کارها تبلورش در مشارکت مردم و دستگاه‌های اثرگذار در بخش امنیت است،ولی مردم نیروی انتظامی را به‌عنوان متولی امنیت می‌شناسند و ماهم سعی کرده‌ایم بر اساس احترام به خواسته مردم به‌صورت پررنگ در سطح شهرستان‌ها بخصوص در مرکز استان حضور پیدا کنیم.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی در مه ولات خاطرنشان کرد: تا چند ماه آینده تجهیزات نیروی انتظامی  در بحث امنیت،گشت‌های نیروی انتظامی،فوریت‌های پلیسی 110 و گشت‌های انتظامی اثرگذار در امنیت بهتر خواهد شد.

انتهای پیام/