سردار ماشالله جان نثار در گفتگو با صبح توس؛ از دستگیری 78 متجاوز مرزی و کشف 900 لیتر سوخت قاچاق توسط مرزبانان هنگ مرزی تایباد خبر داد.

 

فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی گفت: طی انسداد کامل نوار مرز و برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر و سوخت، مرزداران هنگ مرزی تایباد توانستند قاچاقچیان را در نقطه صفر مرزی متوقف کنند.


وی در ادامه افزود: طی انجام بازرسی از مسافران در حال تردد از نوار مرز، نیروهای ایست و بازرسی 17 شهریور هنگ مرزی تایباد توانستند با شگردهای خاص مقدار 900 لیتر سوخت قاچاق که به طور ماهرانه ای جاسازی شده بود را کشف کنند.


جان نثار در ادامه گفت: با توجه به رصد متجاوزان مرزی، نیروهای عملیاتی مستقر در نوار مرز بلافاصله به محلهای احتمالی اعزام و اقدام به اجرای کمین کردند.


وی ضمن اشاره به انجام موفق این عملیات تصریح کرد: سرانجام پس از انجام ماموریت ها، نیروهای مقتدر این هنگ موفق به دستگیری 78 متجاوز بیگانه که قصد ورود غیر قانونی به داخل خاک مقدس کشور را داشتند، شدند.

 

فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی اضافه کرد: همچنین ماموران در بازدید بدنی از این افراد بیگانه موفق به کشف یک کیلو و 17 گرم مواد مخدر از نوع هرویین فشرده، که به طور کاملا تخصصی در کف کفش جاسازی شده بود، شدند.


جان نثار در پایان خاطرنشان کرد: مرزداران خراسان رضوی با نهایت هوش و زکاوت خود همانند گذشته مانع ورود متجاوزین مرزی می شوند، حتی چنانچه قاچاقچیان و افراد بیگانه هزاران راهکار برای ورود به داخل خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران بیابند در نهایت نیروهای توانمند مرزبانی مستقر در نوار مرز تمام نقشه های آنها را نقش بر آب می کنند.


انتهای پیام/