به گزارش صبح توس؛ مهدی عباسپور صبح امروز در جلسه شورای اشتغال تربت حیدریه، اظهار داشت: در شرایطی که اغلب شهرها و استانهای کشور به سمت فضای مجازی و بازار کسب و کار در حوزه های آی تی و آی سی تی در حال حرکت است؛ اما نشانی از این فضا در منطقه تربت حیدریه نیست.

 

وی افزود: در شرایطی که مسئولان کشور بر ایجاد ظرفیت های جدید اشتغال در حوزه های آی تی و بازار مجازی تاکید دارند؛ اما این شیوه نوین درامد در منطقه تربت حیدریه مغفول مانده و فقدان آن مشهود است.

 

معاون برنامه ریزی فرماندار تربت حیدریه از دستگاههای کارگروه اشتغال خواست تا به سمت برنامه ریزی شیوه های نوین بازار کسب و کار در فضای مجازی با الهام از تکنولوژی های نوین حرکت کنند.

 

ایجاد بازار مجازی بخش اعظمی از کسبه را بیکار می کند

 

محمد سلطانپور رئیس اداره صنعت و معدن تربت حیدریه گفت: هر چند کسبه ما از از درک و شعور بسیار بالایی برخوردار هستند؛ اما واقعیت آن است از سطح سواد چندانی برخوردار نیستند و لذا ایجاد بازار مجازی نتیجه اش، بیکاری بخش اعظمی از کسبه کنونی است.

 

مدیر مرکز رشد تربت حیدریه در پاسخ به اظهارات ریاست صنعت و معدن، با بیان اینکه سرعت پیشرفت در حوزه های آی تی با شتاب فراوانی در حرکت است، افزود: بگیرید سرعت حرکت و پیشرفت آی تی آنقدر زیاد است که ملاحظه حال کسبه تربت حیدریه را نمی کند و این ما هستیم که باید بر سرعت خود بیافزاییم.


انتهای پیام/