مرتضی سیستانی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛، ضمن اشاره به اینکه یکی از مأموریت های بسیج در موضوع محرومیت زدایی علی الخصوص در مناطق روستایی مطرح است اظهار کرد: کمک به دانش آموزان مناطق محروم از جمله اقدامات ارزشمندی است که هر ساله در آستانه سال تحصیلی به طرق گوناگون در نقاط مختلف شهرستان طرقبه شاندیز انجام می شود.

 

وی افزود: از جمله اقدامات در این راستا،توزیع بسته های آموزشی شامل لوازم التحریر رایگان در میان دانش آموزان این مناطق است که در آستانه سال تحصیلی سبب ایجاد انگیزه و شور و نشاط در میان آنان خواهد شد.

 

فرمانده بسیج شاندیز با بیان اینکه چنین اقدام، برنامه ای در مسیر محرومیت زدایی است که می تواند فرهنگ کمک به توسعه آموزش را نیز ترویج کند گفت: به همت سپاه طرقبه شاندیز و با همکاری حوزه محلات بخش شاندیز در سال تحصیلی جدید این اقدامات پیگیری می شود.

 

وی افزود: قبل از سال تحصیلی جدید تعدادی از بسیجیان شهر شاندیز به بررسی معضلات مدارس و آموزشگاه های منطقه پرداخته بودند که پس از بررسی و با مشاهده ایراداتی از جمله مشکلات فنی اعم از لوله کشی ساختمان، بهداشت و نظافت مدارس روستایی تصمیم به برگزاری اردوی جهادی گرفتند.

 

سیستانی با اشاره به برگزاری اردوی جهادی خودجوش به همت بسیجیان به همین منظور گفت: این اقدامات پس از ممارست و تلاش جهادگران بسیجی در اردو جهادی چند روزه به سرانجام رسید.

 

وی افزود: با نزدیک شدن به فصل شروع مدارس نیز با همت خیران و کمک بسیجیان منطقه مبلغ 30 میلیون ریال به منظور کمک هزینه خرید لوازم التحریر و کمک به دانش آموزان کم بضاعت روستا جمع آوری و در مراسمی این کمک ها به مدیریت مدرسه اهدا شد.

 

فرمانده بسیج شاندیز ضمن اشاره به اینکه پیگیری ها در خصوص اخذ کمک های بیشتر از خیران و اهالی ادامه داشت تصریح کرد: با تلاش بسیجیان شاندیز و روستای ابرده سفلی مبلغ 30 میلیون ریال بن خرید البسه برای دانش آموزان محروم و کم بضاعت تهیه و در مجموع 60 میلیون ریال به مدیریت مدرسه روستا جهت اقدامات بعدی واگذار شد.

 

وی افزود: 5 روز اردوی جهادی خودجوش به منظور تعمیر و مرمت آموزشگاه های روستایی در حوزه هایی از جمله برق کشی، لوله کشی و آب رسانی در روستاهای بخش شاندیز علاوه بر نتایج و اقدامات مؤثر موجب ترویج روحیه جهادی شده است.

 

انتهای پیام/