به گزارش خبرنگار صبح توس؛ تلاش شبانه روزی برای اعتبار زدایی از ارکان نظام جمهوری اسلامی از طرف ضد انقلاب ترد شده همچنین شرکای فتنه ۸۸ در داخل، یکی از پروژه هایی است که چندین بار اجرا شده است و اخیرا هم با گسترش شبکه های اجتماعی و نبود قید و بند کافی بر روی رسانه های جاعل در این راستا، سرعت و شدت بیشتری به خود گرفته است.

 

اتهام جاسوسی برای یکی از بستگان درجه یک ریاست محترم قوه قضاییه کشور، آخرین پروژه اعتبار زدایی از مسئولان رده بالای نظام است که با رفتار ناشیانه یکی از رسانه های معلوم الحال در خارج از کشور بر سر زبان ها افتاد و البته ناکام ماند و کار به جایی نبرد.

 

رد سند منتشر شده از طرف رسانه وابسته به ضدانقلاب و بیان نکات کلیدی برای ساختگی بودن آن از حوصله این مکتوب خارج است؛ چرا که اکثر رسانه های حق گرای داخلی نظیر «راه دانا» به صورت مفصل به آن پرداخته و حق مطلب را ادا کرده اند، بنابراین این تحلیل درصدد پاسخ به این سوال است که "چرا قوه قضاییه در این بازه زمانی مورد هجوم افسار گسیخته رسانه های معاند قرار گرفته است؟ و یا ریشه این تخریب های ساختگی به کجا برمی گردد؟".

 

شاید برجسته ترین رویداد مرتبط با دستگاه قضایی کشورمان در روزها و هفته های اخیر، خبر تایید جرم جاسوس مذاکرات هسته ای و صدور حکم حبس پنج ساله برای این شخص خائن باشد.

 

رسول دری اصفهانی، شخصیتی که عضو تیم مذاکره کننده کشورمان در برجام بوده است و توسط قوه قضاییه به تحمل پنج سال حبس به دلیل جاسوسی از تیم مذاکره کننده و رو کردن دست ایران در برجام محکوم شده است.

 

انتشار این خبر و همچنین برخوردهای قاطع قوه قضاییه با فراری ها و داخلی های فتنه 88 در گذشته و حال برای ضد انقلاب، به اندازه‌ای سهمگین و هزینه ساز بوده است که با ناشیانه ترین متدهای شایعه سازی و تهمت زنی اقدام به ساخت یک سند و انتشار آن کرده است.

 

اتهام دری اصفهانی از قبل ها بر سر زبان ها افتاده بود و افکار عمومی نسبت به آن اطلاع پیدا کرده بود، اما تا زمان تایید این اتهام و محرز شدن جرم این جاسوس، امید کور حامیان وی از جمله جریان معاند خارج نشین به چشم پوشی قوه قضاییه از خیانت این چهره باعث شده بوده تا در این زمینه اقدام جدی انجام ندهند.

 

تایید جرم جاسوسی دری اصفهانی و همچنین صدور حکم حبس پنج ساله برای وی، آب سردی بود که بر تن ضد انقلاب و خود فروخته های لندن نشین ریخته شد و بر همین اساس نگارنده این تحلیل بر این باور است که همزمانی اتهام زنی ها به خانواده شخص اول سیستم قضایی کشور و صدور حکم دری اصفهانی می تواند از رابطه این دو رویداد نشات گرفته باشد.

 

اگر چه حضور دری اصفهانی در تیم مذاکره کننده و ارائه اطلاعات محرمانه طرف ایرانی به غربی ها باعث تلخی کام افکار عمومی شد؛ اما برخورد قاطع قوه قضاییه با این شخصیت پر نفوذ و البته ثروتمند و زندانی کردن وی اتفاقی بود که کام مردم را شیرین کرد.

 

شایان ذکر است که رسول دری اصفهانی دارای پاسپورت کاناداست و در حال حاضر مدیر شرکت دارویی UNIVERSAL HEALTH AND PHARMA PRIVATE LIMITED در تورنتو می باشد.

اسماعیل زمندی

انتهای پیام/