به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام والمسلمین میری با اشاره به مفهوم هیهات من الذله امام حسین(ع) گفت: عاشورا یک آغاز بود نه یک پایان بلکه یک افتتاح تاسیس یک مکتبی که مسلمانان سرافراز آزاد زندگی کنند و اگر در نهضت حسینی جز این جمله هیهات من الذله امام حسین(ع) نمی بود خود مردم باید در این راه تلاش و کوشش می کردند.

 

نماینده ولی فقیه در شهرستان مه ولات اظهار کرد: برخلاف برخی که می خواهند عاشورا را به یک حادثه تنزیل دهند،برخی از درس های این مکتب که باید شیعه همیشه مورد توجه قرار دهد این است که عاشورا به ما آموخت پرچم مقاومت،مبارزه ،انقلاب،ایثار و اخلاص در همیشه تاریخ باید بلند نگه داشته شود.

 

خطیب جمعه مه ولات تصریح کرد: شهادت شهید حججی همچنان در راس گفتمان های انقلابی و عاشورایی قرار خواهد گرفت و شهید حججی نشان داد امروزه  جوانان حمایت از آرمان های انقلاب را زنده نگه خواهند داشت.

 

حجت الاسلام میری با اشاره به دیدار رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان حج یادآور شد: حج امسال بهترین فرصت برای خنثی کردن فعالیت های  تبلیغاتی دشمنان بود.

 

وی همچنین با اشاره به فرمایشات معظم له افزود: کشورهای منطقه باید اقدام مشترکی در برابر توطئه های رژیم صهیونیستی و استکبار در برابر چالش های پیش روی همه پرسی در اقلیم کردستان عراق انجام دهند که با سفر رئیس جمهور ترکیه شروع شده است.

انتهای پیام/