به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد؛ ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی درباره تحولات منطقه‌ای خاطرنشان کرد: حال‌ که طومار داعش و گروهای تکفیری در عراق و سوریه در حال جمع شدند است؛ استکبار و صهیونیسم جهانی به دنبال دو توطئه مهم در خاورمیانه هستند.

 

وی تصریح کرد: بحران کردستان عراق و انتقال داعش به افغانستان دو توطئه استکبار و صهیونیسم جهانی است.

 

خطیب جمعه درگز اذعان داشت: مستکبرین به دنبال تأمین منافع خود هستند؛ اما چهره حقوق بشری به خود می‌گیرند.

 

وی افزود: استکبار و صهیونیسم جهانی، داعش را به وجود ‌آورند و سپس آن‌ها را به‌عنوان اسلام به جهانیان معرفی کردند؛ تا از رشد اسلام در کشورهای اروپایی و غربی جلوگیری کنند.

 

امام‌جمعه درگز درباره عاشورا گفت: امام حسین علیه‌السلام و شهدای کربلا به خاطر امربه‌معروف، نهی از منکر و حفظ ارزش‌ها قیام کردند و برای بیداری بشریت جان خود را فدا کردند.

 

وی افزود: دشمنان امام حسین علیه‌السلام یک جنگ نظامی و جنگ فرهنگی را علیه ایشان به راه انداختند.

 

وی ادامه داد: به‌کارگیری خواص منحرف در تغییر افکار عمومی، وارونه جلوه دادن فضیلت‌ها و رذیلت‌ها نمونه‌ای از جنگ فرهنگی دشمنان اهل‌بیت علیه‌السلام بود.

 

حجت‌الاسلام ایروانی بابیان اینکه نهضت امام حسین علیه‌السلام دو مرحله داشت، گفت: بخش دوم نهضت عاشورا توسط حضرت زینب (س) و امام سجاد علیه‌السلام انجام شد.

 

وی ادامه داد: باوجود مظلومیت‌ها، محدودیت‌ها و سختی‌های بسیاری که حضرت زینب (س) و امام سجاد علیه‌السلام با آن مواجه بودند؛ بابیان حقایق و اهداف نهضت عاشورا، آن‌ را تکمیل کردند.

 

امام‌جمعه جدید درگز گفت: خداوند برای هدایت زندگی انسان‌ها در طول حیاتشان نشانه‌های بسیاری قرار می‌دهد.

 

وی افزود: ما باید این نشانه‌های را بشناسیم و از آن‌ها عبرت بگیریم؛ چراکه طول عمر انسان بسیار اندک است و روزهای زندگانی انسان به‌سرعت می‌گذرد؛ بنابراین باید به دنیا به چشم وسیله کسب آخرت بنگریم و برای داشتن آخرت بهتر از آن استفاده کنیم.

 

خطیب جمعه درگز اذعان داشت: جسم و نفس انسان باید در خدمت روح، دین و اعتقادات انسان باشد.

 

وی بیان کرد: انسان باید همواره خود را آماده مرگ و روز قیامت کند و از دوره جوانی‌اش برای آینده اخروی خود بهره گیرد.

انتهای پیام/