ابوالفضل بزرگی به خبرنگار صبح توس گفت: شور شدن آب‌های زیرزمینی درگز، در اثر مصرف و بهره‌کشی بیش‌ازاندازه، دور از انتظار نخواهد بود.

 

وی افزود: با توجه به شرایط زمین‌شناسی، دشت قره‌قوم ترکمنستان که در مجاورت مرز ایران در منطقه لطف‌آباد شهرستان درگز قرار دارد؛ دارای منابع آبی شور زیرزمینی است.

 

بزرگی گفت: هرچند به دلیل شیب زمین، آب‌های زیرسطحی موجود در درگز به سمت ترکمنستان روانه می‌شود؛ اما به دلیل اشباع سفره‌های زیرزمینی قره قوم از آب‌های شور و استفاده بالای کشاورزان منطقه درگز از آب‌های شیرین زیرسطحی درگز، آبی به سمت ترکمنستان نمی‌رود و حتی در صورت مصرف بیش‌ازاندازه و کاهش آب شیرین زیرزمینی، ممکن است حتی این روند بلعکس شود.

 

وی ادامه داد: درصورتی‌که این برداشت بیش‌ازحد رخ دهد؛ طبیعی است که با کاهش آب‌های شیرین زیرزمینی درگز، آب‌های شور زیرزمینی قره قوم ترکمنستان به سمت منطقه درگز حرکت کند.

 

مدیر امور منابع آب درگز خاطرنشان کرد: با ورود آب‌های زیرسطحی شور به منطقه درگز، چاه‌هایی که آب شیرین داشتند به‌تدریج شور می‌شوند.

 

کشاورزی باید به سمت صنعتی شدن حرکت کند

 

وی تصریح کرد: شور شدن آب چاه تدریجی است که با آبیاری زمین‌های کشاورزی با آن و ماندن نمک در خاک زمین‌های زراعی، در طول زمان، این زمین‌های کشاورزی حاصلخیزی خود را از دست می‌دهند.

 

بزرگی بیان داشت: یکی از فواید سهمیه‌بندی چاه‌های درگز با سامانه‌های الکترونیکی، کنترل مصرف کشاورزان می باشد که در حال انجام است و نقش مهمی در احیای آب‌های زیرسطحی دارد.

 

وی ادامه داد: آب‌وهوای جهانی به سمت خشک‌سالی پیش می‌رود و این عامل در کنار نیاز روزافزون به مواد غذایی ضرورت کشت محصولات کشاورزی را به سمت کشاورزی صنعتی و گلخانه‌ای افزایش می‌دهد؛ بنابراین از حالا باید برای رسیدن به این هدف تلاش کرد.

 

وی تأکید کرد: صرفه‌جویی جدی در بخش کشاورزی، استفاده از گلخانه، آبیاری قطره‌ای و کشت محصولات کم‌مصرف آبی، باید به‌جای بهره‌برداری بیشتر موردبررسی و تحقق کشاورزان و دستگاه‌های مربوطه قرار گیرد.

 

انتهای پیام/