به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی امام‌جمعه شهرستان درگز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد؛ ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: بعد از واقعه عاشورا تمام اهل‌بیت علیه‌السلام برای زنده نگه‌داشتن واقعه کربلا و شهدای آن اهتمام ورزیدند.

وی افزود: اسلام را محرم و امام حسین علیه‌السلام زنده نگه‌داشته است.

خطیب جمعه درگز اذعان داشت: شیعه دو بال و پرچم قدرتمند دارد که حتی دشمنان اسلام نیز به آن معترف هستند.

وی ادامه داد: یک بال قدرتمند که باعث رشد و تعالی شیعه شده است؛ عاشورا و پرچم سرخ حسینی (ع) است.

وی افزود: انتظار مهدوی (عج) نیز بال دوم شیعه است که دشمن تلاش دارد تا به این دو بال شیعه، از راه‌های مختلف حمله کند.

امام‌جمعه درگز گفت: بی‌محتوا کردن فرهنگ عاشورا و انتظار ظهور امام زمان (عج) از جمله برنامه‌های دشمنان اسلام است که از سال‌های قبل آغاز شده است.

وی افزود: هدف قیام امام حسین علیه‌السلام حفظ اسلام است؛ بنابراین همه ما باید این مسئله را در عزاداری‌های خود مورد توجه قرار دهیم و این فرهنگ را تا زمان ظهور امام زمان (عج) به‌درستی به نسل بعدی منتقل کنیم.

حجت‌الاسلام ایروانی درباره مسئله فلسطین اذهان داشت: موضوع اصلی امروز جهان اسلام فلسطین است و دشمن با جنگ‌های نیابتی و ناامنی در منطقه خاورمیانه به دنبال آن است که توجه جهان اسلام را از این مسئله مهم کمرنگ کند.

وی بابیان اینکه باید اسراییل این غده سرطانی حذف شود ادامه داد: باوجودآنکه ما در جبه‌های مختلف با گروه‌های تکفیری و استکبار جهانی مبارزه می‌کنیم؛ اما مسئله فلسطین را هرگز فراموش نمی‌کنیم.

انتهای پیام/