به گزارش صبح توس؛ به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی سرخس، عباس باغبان نژاد اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده توسط شبکه دامپزشکی شهرستان و همکاری شهرداری سرخس، از این به بعد لاشه‌های گوشت استحصالی از کشتارگاه دام شهرداری سرخس با برچسب درج مشخصات لاشه کشتاری روانه بازار می‌شود.

رئیس شبکه دامپزشکی سرخس خاطرنشان کرد: برای حفظ حقوق مصرف‌کننده و پیشگیری از جعل مهر دامپزشکی، اطلاعات دام کشتار شده اعم از تاریخ تولید، عمر ماندگاری و دمای نگهداری گوشت بر روی برچسبی مخصوص درج‌شده و گوشت مصرفی با تضمین بهداشتی بالاتری نسبت به مهر بهداشتی  به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

وی از شهروندان درخواست کرد از مصرف گوشت فاقد مهر بهداشتی دامپزشکی و برچسب درج مشخصات لاشه دام که نشان از غیربهداشتی و غیرمجاز بودن این‌گونه لاشه‌ها دارد، پرهیز کنند.

باغبان نژاد همچنین به تجهیز کشتارگاه دام شهرستان به دستگاه پرده هوا برای جلوگیری از ورود حشرات به داخل سالن کشتار اشاره و تصریح کرد: دارا بودن اتاق پیش سرد در کشتارگاه، از مزایای حیاتی کشتارگاه دام این شهرستان است که عدم وجود آن می‌تواند منشأ مخاطرات جبران‌ناپذیر بهداشتی همچون انتشار آلودگی‌های باکتریایی و ویروسی به‌خصوص تب خونریزی دهنده کریمه کنگو برای مردم شود.

انتهای پیام/