به گزارش صبح توس؛ محمدرضا وفادار ظهر امروز در حاشیه مراسم امحاء مواد غیربهداشتی کشف‌شده در شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: بازدید از مراکز طرح توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی ازجمله وظایف مأموران بهداشت و محیط است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: توقیف و معدوم‌سازی مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی که دارای فساد مشهود هستند و یا نمونه‌برداری از آن‌ها مثبت اعلام‌شده از دیگر وظایف بهداشت و محیط به شمار می‌رود.

کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان خلیل‌آباد بابیان اینکه این مواد بر اساس دستور مقام قضایی و حضور نماینده دادستان و ادارات زیر ربط نیز امحا می‌شود، تصریح کرد: در اکثر شهرستان‌ها مواد غذایی به روش سوزاندن امحا می‌شود ولی از سال گذشته بهداشت و محیط شهرستان جهت احترام به محیط زیست و استفاده از سیستم بازیافت امحا را به روش تفکیک‌شده انجام می‌گیرد.

وی در ادامه به ارائه گزارش کار بهداشت و محیط شهرستان خلیل‌آباد پرداخت و اذعان کرد: بیش از 3 هزار بازدید از مراکز طرح توزیع، 655 مورد بازرسی و کنترل بهداشتی اماکن عمومی و 359 مورد بازدید و کنترل مهدکودک‌ها، روستا مهدها و بهداشت محیط مدارس و مراکز درمانی در سال 95 صورت گرفته است.

وفادار کنترل بهداشتی خودروهای حامل مواد غذایی ازجمله وظایف بهداشت و محیط دانست و عنوان کرد: در بحث مواد غذایی زنجیره تولید تا مصرف تحت کنترل قرار می‌گیرد و یکی از آن حلقه‌ها خودروهای حامل مواد غذایی است اگر آن شرایط بهداشتی لحاظ نشود می‌تواند مواد غذایی که تولید سالم شده در اثر حمل‌ونقل غیربهداشتی دچار آلودگی می‌شود.

وی همچنین در ادامه تأکید کرد: 108 مورد توقف و بازرسی خودروهای حمل مواد غذایی صورت گرفته که در این مورد نیرو انتظامی همکاری قابل‌تقدیری با بهداشت محیط شهرستان دارند.

این مقام مسئول در پایان بابیان اینکه برخی موادی که فاسدشدنی و موادی که ارزش قیمتی آن به 5 میلیون ریال نرسد در محل امحاء می‌شود، خاطرنشان کرد: 8860 کیلوگرم مواد غذایی، آشامیدنی و... توقیف شد که مقدار 3632 کیلوگرم آن غیرقابل‌مصرف تشخیص داده‌شده است و امحا شد.

انتهای پیام/