به گزارش صبح توس؛ دکتر محمد دهقان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه آمریکا همان‌طور که ما را در زمینه هسته‌ای وادار به عقب‌نشینی کرد قصد دارد از طریق مذاکره جدید در خصوص برجام در زمینهٔ موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای نیز ما را وادار به عقب‌نشینی کند، اظهار داشت: در مواجهه با این توطئهٔ جدید آمریکا مسئولان جمهوری اسلامی بایستی حداکثر هوشمندی را از خود نشان دهند.

 

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ادامه داد: بحمدالله سخنان رییس جمهور و وزیر امور خارجه در نیویورک در رد خواسته‌های آمریکا نشان‌دهندهٔ این هوشمندی بود.

 

نماینده مردم چناران و طرقبه شاندیز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدعهدی‌های پیاپی آمریکا و روشن شدن این موضوع بر همگان، تصریح کرد: اکنون‌که آمریکایی‌ها به تعهداتشان عمل نکردند که البته هیچ‌گاه عمل نخواهند کرد، می‌خواهند از طریق مذاکره جدید، از ما امتیازات جدیدی بگیرند.

 

دهقان با اشاره به اظهارات وزیر امورخارجه کشورمان گفت: سخنان آقای ظریف در خصوص اینکه اگر قرار به مذاکره باشد بایستی در خصوص چگونگی برگرداندن امتیازاتی باشد که ما قبلاً به غربی‌ها دادیم نظر درستی است.

 

وی در ادامه بیان داشت: این موضع آقای ظریف که «مذاکره باید در مورد ۱۰ تن اورانیوم غنی شده‌ای باشد که از کشور خارج کردیم» اذعان به همان دغدغه رهبر انقلاب است که در خصوص مذاکرات داشتند و همواره بدبینی خودشان را در خصوص این مذاکرات اعلام می‌کردند و بسیاری از منتقدان مذاکرات و اساتید دانشگاه هم قبلاً آن را پیش‌بینی کرده بودند.

 

دهقان در پایان خاطرنشان کرد: ان‌شاالله با استقامت مسئولین کشورمان در برابر خواسته‌های ناحق و زیاده‌خواهی‌های آمریکا از وضعیت جدیدی که غرب ایجاد کرده عبور کنیم.

 

انتهای پیام/