به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سید احمد علم الهدی، ظهر امروز در جمع فرماندهان نظامی و انتظامی خراسان رضوی که در دفتر امام جمعه مشهد مقدس برگزار شد، اظهار کرد: سالگرد دفاع مقدس، سالگرد یک اتفاق یا پیروزی نیست بلکه سالگرد یک انقلاب اجتماعی در درون جامعه است.

وی افزود: هشت سال دفاع مقدس علاوه بر دگرگونی جامعه از لحاظ سیاسی و اعتقادی، نگاه دنیا و کشورهای جهان را نسبت به ایران دگرگون کرد.

آیت‌الله علم الهدی با انتقاد از عملکرد ضعیف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران در انتقال صحیح روحیه ایثار و مقاومت به نسل جوان، گفت: متأسفانه طی سال های گذشته در هفته دفاع مقدس تنها به حوادث و عملیات هایی که در آن دوران روی داده است پرداخته شده و کمتر به روحیه ایثار رزمندگان در شب های عملیات پرداخته شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: مسئولان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس باید مراسم هفته دفاع مقدس را هر سال آسیب شناسی کنند تا این رویداد بهتر انجام شود اما متأسفانه تنها به نشان دادن وضعیت نابسامان آن دوران بسنده کرده اند که اگر این حرکت عمدی و برنامه ریزی شده باشد، خیانت است و اگر غیر عمدی صورت می گیرد، حرکتی جاهلانه است.

وی با انتقاد از سریال «شکوه یک زندگی» که از شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود، خاطرنشان کرد: متأسفانه امسال نیز شاهد بدتر شدند وضعیت برنامه های صدا و سیما در هفته دفاع مقدس هستیم به عنوان مثال سریال «شکوه یک زندگی» که در آن همسر یک شهید به دنبال پیکر همسرش می گردد، تنها به رنج ها و مصائب جنگ پرداخته و حاصل این نوع برنامه ها را در اظهارات اخیر یکی از اعضای شورای شهر تهران که خود نیز فرزند شهید است می توانیم ببینیم که می گویید« دفاع مقدس و جنگ هردو یکی است پس نه به جنگ».

امام جمعه مشهد تاکید کرد: هشت سال دفاع مقدس تنها رنج و درد نبوده بلکه دفاع مقدس یک انقلاب اجتماعی بود و ارزش ها را در جامعه تغییر داد به عنوان مثال ارزش ها را از چهره ها و اندام آرایش کرده دوران ستم شاهی به چهره های بسیجی تغییر داد.

آیت‌الله علم الهدی جایزه «اسکار» را یک جایزه نابکارانه از طرف دستگاه های جاسوسی غرب دانست و افزود: امسال فیلم «نفس» از طرف سینمای ایران برای دریافت این جایزه نامزد شده است اما با کمی تفکر درمیابیم که این فیلم به دلیل آنکه انعکاس دهنده ویرانی ها و مصائب جنگ است و برگزار کنندگان این جشنواره نیز به دنبال نشان دادن ویرانی های جنگ هستند، فیلم «نفس» را انتخاب کرده اند.

وی ابراز داشت: در دفاع مقدس تمام دنیا ما را تحریم کرده بودند و حتی روسیه به ما سیم خاردار نمی داد و اینکه امروز فکر کنیم چین و روسیه با ما دوست هستند اشتباه است زیرا تمام قدرت های جهان با ماهیت جمهوری اسلامی ایران مشکل دارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: آمریکا از ابتدای انقلاب اسلامی به دنبال نابودی انقلاب بوده است و با راه انداختن یک جنگ نیابتی در سوریه و عراق به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران بود که خوشبختانه با رشادت های مدافعان حرم توانستیم آن ها را در شام و عراق زمینگیر کنیم.

وی با بیان اینکه ذائقه اکثر مردم ایران از ابتدای انقلاب عوض نشده است و هنوز اکثر مردم دل در گروی انقلاب دارند گفت: تنها به عده ای لائیک در یک سری جریانات سیاسی بها داده شده است و آنها اعتقاد دارند که ذائقه مردم تغییر کرده است.

انتهای پیام/