سردار علی مولوی رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: تناسب ماه محرم و نامگذاری دهه امر به معروف و نهی از منکر را باید در مسائل اعتقادی و حرکت به سمت کربلا جستجو کرد؛ حرکت امام حسین(ع) به منظور احیای سنت پیامبر اکرم(ص) و احیای امر به معروف و نهی منکر بود.

وی افزود: امام حسین(ع) شهید و اولین مبارز این مسیر هستند تا برای پس از ایشان و برای کسانی که به این مکتب علاقه مند هستند نشان دهد که امر به معروف یعنی حرکت برای دفاع از تمامیت اسلام و نهی از منکر یعنی برخورد با افرادی که مقابل حق صف آرایی می کنند.

رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی گفت: دهه امر به معروف برای ادامه راه مکتب سید الشهدا(ع) است لذا تشکل های همسو در این راستا فعالیت و تلاش دارند.

وی ضمن اشاره به اینکه مجمع امر به معروف تشکلی مردم نهاد است و به همین دلیل همگی باید به میدان بیایند و دستورالعمل های اجرایی محق شود افزود: در قانون اساسی به این فریضه اشاره شده اما مظلوم واقع شده و تا زمانی که در فرهنگ عمومی جامعه موضوع امر به معروف با دید کلی بر اساس اسلام نگریسته نشود این فریضه در سطح بین المللی احیا نخواهد شد.

مولوی تصریح کرد: بر همین اساس باید مشارکت همه جانبه مردم با شبکه سازی و ساماندهی در این باره زنده شود تا مردم در این فریضه احساس تکلیف کنند و پس از آن نیز باید نظارت و مطالبه شود تا این فرضه در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نیز احیا شود.

وی افزود: امروز از مهم ترین مسائل اجتماعی که با آن روبرو هستیم ناشی از بی تفاوتی و کم توجهی متولیان دولتی و دستگاه های فرهنگی است.

رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در این دهه امر به معروف و ابتدای ماه محرم باید درک شود که فرهنگ عاشورایی پایه و اساس فعالیت انقلابی است لذا باید برای مقابله با ظلمت ها و ظالمان دنیا با اقتدا به نهضت حسینی این فرهنگ فراگیر شود.

انتهای پیام/