حجت‌الاسلام علی‌اصغر بتوئی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به برنامه‌ها و فعالیت‌های اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان در دهه اول ماه محرم اظهار کرد: همه روستاها، مساجد و حسینیه‌های سطح شهرستان دارای روحانی هستند و ۶۰ مبلغ دینی در ایام محرم به مدت ۱۰ تا ۱۲ روز در مساجد و هیئت‌های مذهبی روستایی و شهری به انجام برنامه‌های تبلیغی می‌پردازند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس به اعزام مبلغ به مدارس سطح شهرستان اشاره و تصریح کرد: با توجه به هماهنگی‌های انجام‌شده با آموزش‌وپرورش شهرستان، از روز شنبه با آغاز بازگشایی مدارس مبلغان به مدارس درخواستی آموزش‌وپرورش اعزام شدند.

 

حجت‌الاسلام بتوئی با تأکید بر اینکه ۹۰ هیئت مذهبی ثبت شده در این شهرستان فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی دارند، خاطرنشان کرد: در این هیئت‌های مذهبی ۱۵۰ نفر از مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام مدیحه‌سرایی می‌کنند.

 

وی در ادامه با اشاره به برپایی ایستگاه‌های صلواتی به مناسبت ایام محرم بیان کرد: تاکنون برای ۱۰۸ ایستگاه صلواتی در سطح شهرستان مجوز صادر شده و این ایستگاه‌ها ساماندهی شدند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس به برگزاری اجتماع بزرگ «لبیک یا حسین» در سرخس اشاره کرد و اظهار داشت: روز جمعه و مصادف با هشتم ماه محرم اجتماع بزرگ عزاداران حسینی با عنوان «لبیک یا حسین» ویژه برادران در مسجد امام رضا علیه‌السلام این شهرستان برگزار می‌شود.

 

حجت‌الاسلام بتوئی در پایان اضافه کرد: همچنین همزمان با ۱۱ محرم اجتماع بزرگ «رهروان حضرت زینب (س)» نیز در شهر سرخس برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/