حجت الاسلام سید احمد حسینی نماینده ولی فقیه در سپاه امام رضا(ع) در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: نهضت عاشورا مبدأ همه فعالیت های آزادی بخش در طول تاریخ بوده که نه تنها جریانات اسلامی، بلکه جریانات غیر اسلامی نیز متأثر از فداکاری های امام حسین(ع) و اصحاب و انصار ایشان بوده و همیشه از این منبع فیض نشأت گرفته اند.

 

وی افزود: در دوره معاصر که انقلاب اسلامی در ادامه این نهضت سیادت را برای مردم به ارمغان آورد دشمن نیز برای مقابله با آن خط انحرافی را در پیش گرفت و سعی داشته در آن انحراف کنند و امروز نیز با حس کردن بیشتر برکات سعی در انحراف حادثه عاشورا دارند.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه امام رضا(ع) گفت: دشمنان در مرحله اول بنا دارند افکار مردم زمان امام حسین(ع) که از دین بیگانه بودند و به خاطر مطامع دنیا و زندگی دنیوی همه چیز را فدا کردند، را گسترش دهند و ترویج وابستگی ملت ها به مسائل دنیوی را در دستور کار دارند.

 

وی با اشاره به که نقشه های دشمنان اسلام برای این است که مردم در انتخاب راه امام حسین(ع) و حیات دنیوی مسیر بندگی خدا را انتخاب نکنند و دنیا را ترجیح دهند، افزود: جهانخواران قصد دارند با گسترش تفکر مادی، رویکرد نهضت حسینی را به زاویه ببرند، لذا مداحان و مبلغین دینی باید به این بُعد از حادثه عاشورا توجه داشته باشند.

 

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه درصدر توصیه های امام(ره) و مقام معظم رهبری بوده که باید حادثه عاشورا را امروز درک کنیم و شمر آن زمان را به عنوان تاریخ یاد نکنیم تصریح کرد: امروز شمرها و ابن سعدهایی هستند که رسالت داریم به جنایات آنها نیز در جلسات عزاداری پرداخته و برای مردم تبیین شود.

 

وی افزود: سال گذشته فضای مشهد به عنوان عزاداری و رنگ و بوی محرم افکار عمومی را از شمر حادثه عاشورا به شمر امروز منتقل کرده بودند، بنابراین باید متولیان اداره امور شهری آن حرکات انقلابی فرهنگی را ادامه دهند چرا که این مطالبه مردمی است که ایشان را انتخاب کرده اند و نباید حرکتی صورت گیرد که ارزشهای اسلامی کمرنگ شود.

 

 نماینده ولی فقیه در سپاه امام رضا(ع) با تأکید بر این مطلب که انحراف در عزاداری نباید به نام عشق به امام حسین(ع) در قالب های عقب افتاده ترویج شود خاطرنشان کرد: عزاداری ما در زمان محرم باید محرک و قیام آفرین در راستای نهضت بیدار ساز امام حسین(ع) باشد.

 

انتهای پیام/