محمد عارفی در گفتگو با صبح توس اظهار داشت: یکی از فعالیت‌های مهم دامپزشکی موضوع نظارت و کنترل بهداشتی بر فرآورده‌های خام دامی است که طی چهار ماهه نخست سال جاری 12 هزار و 233 لاشه دام سبک و 685 لاشه دام سنگین و همچنین 966 هزار و 180 قطعه طیور را در کشتارگاه نظارت داشته‌ایم که پیش‌بینی می‌شود تا آخر سال از افزایش 15 درصدی برخوردار باشد.

 

وی ادامه داد: یکی از اقدامات مهم دامپزشکی که تأثیر زیادی در سلامت غذایی جامعه دارد نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی دامی همچون قصابی‌ها، کبابی‌ها، رستوران‌ها و مراکز عرضه مواد پروتئینی است که در این راستا در سال گذشته شاهد افزایش 50 درصدی نظارت بر این مراکز نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌ایم به گونه‌ای که 973 مورد بازدید در این راستا به عمل آمده است.

 

رییس شبکه دامپزشکی کاشمر افزود: در این بازدیدها در مجموع 218 کیلوگرم فرآورده غیر بهداشتی از مراکز عرضه ضبط و معدوم شده و پنج نفر متخلف نیز به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند.

 

وی به مراقبت‌های بهداشتی برای جلوگیری از گسترش بیماری‌های دامی اشاره کرد و گفت: طی چهار ماه نخست سال جاری 16 مورد بازدید به صورت تصادفی داشته‌ایم که در این بازدیدها 718 رأس گاو و گوساله و 9 هزار و 882 رأس گوسفند و بز مورد بازرسی قرار گرفته‌اند.

 

عارفی فعالیت‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی را از کارهای مکمل دامپزشکی عنوان کرد و اظهار داشت: در همین راستا تلاش می‌کنیم آموزش‌های بهداشتی برای حفظ سلامت دام و فرآورده‌های دامی را به گروه‌های هدف ارائه کنیم که این گروه‌ها عبارت است از دامداران، مرغداران، دست ‌اندرکاران مراکز تهیه و توزیع فرآورده‌های خام دامی و دامداران روستایی.

 

وی خاطرنشان کرد: تاکنون به 480 نفر که مشخصات آن‌ها به طور کامل ثبت شده است آموزش‌های لازم را به صورت چهره به چهره ارائه کرده‌ایم.

 

رییس شبکه دامپزشکی کاشمر همچنین با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان اظهار داشت: لازم است هیأت‌های عزاداری با رعایت نکات بهداشتی به ویژه در تأمین مواد غذایی مورد نیاز مراقبت کنند که مشکلی برای عزاداران به وجود نیاید.

 

عارفی تصریح کرد: یکی از مواردی که هیأت‌های عزاداری باید رعایت کنند جلوگیری از ذبح دام در معابر عمومی است چرا که ذبح دام در معابر عمومی هم مخاطرات بهداشتی در پی دارد و هم مخاطرات روانی.

 

وی افزود: ذبح دام در ملأ عام تأثیرات روحی و روانی منفی بر کسانی که نظاره‌گر صحنه ذبح هستند به ویژه بر روی کودکان دارد لذا شایسته است از این اقدام به شدت پرهیز شود.

 

عارفی گفت: از لحاظ بهداشتی نیز با توجه به منتشر شدن خون دام در معابر عمومی امکان انتقال عوامل بیماری توسط خون که یک ماده مغذی برای رشد میکروب‌ها و تجمع حشرات و عوامل بیماری است وجود دارد.

 

وی اظهار داشت: وقتی دام در معابر عمومی ذبح می‌شود نظارت لازم توسط کارشناسان بر روی آن صورت نمی‌گیرد لذا درخواست ما از مسئولان هیأت‌های عزاداری این است که دام مورد نیاز خود را در کشتارگاه ذبح کنند تا ضمن رعایت مسائل بهداشتی و جلوگیری از آلوده شدن معابر عمومی، نظارت‌های شرعی و بهداشتی هم بر دام و ذبح آن انجام شود.

 

انتهای پیام/