به گزارش خبرنگار صبح توس؛ در نخستین روز از ماه محرم و همزمان با سالروز آغاز هفته دفاع مقدس مراسم رژه نیروهای مسلح با حضور فرمانده سپاه شهرستان، مسئولان، خانواده‌های معظم شهدا و همراه با استقبال گسترده‌ی اقشار مختلف مردم در کاشمر برگزار شد.

 

در این مراسم حماسی حجت‌الاسلام سید کاظم درافشان طباطبایی با اشاره به تقارن ماه محرم، ماه قیام و بصیرت با هفته دفاع مقدس اظهار داشت: ملت ایران به جرم حق‌طلبی و مخالفت با استکبار مورد هجوم بیگانه قرار گرفت و گناهی نداشتند جز اینکه به خدای عظیم ایمان آوردند و در برابر ظلم از خود دفاع کردند.

 

امام جمعه کاشمر با بیان اینکه خداوند افراد خیانتکار و ناسپاس را دوست ندارد گفت: ما آغازگر جنگ نبودیم و جنگ‌طلب نیستیم و خداوند این اجازه را به افراد مظلوم و ملل ستمدیده داده است که در برابر دشمن از خود دفاع کنند و ما به مدت هشت سال با اقتدار از انقلاب و سرزمین و ملت خودمان دفاع کردیم.

 

وی بیان داشت: همانطور که خداوند در قرآن کریم به مستضعفان و مظلومان وعده پیروزی داده ملت ما که مورد ستم واقع شده بود پیروز شد و امروز هم سرنوشت صدام در انتظار حاکمان ستمگر سعودی، بحرین و استکبار جهانی است.

 

حجت الاسلام طباطبایی درافشان طباطبایی با تأکید به اینکه خداوند دشمنان اسلام و قرآن را به ذلت خواهد کشاند ابراز داشت: هیئت حاکمه آمریکا در بین مردم خود منفور است و چهره‌ای منفورتر از آمریکا در بین مردم دنیا وجود ندارد.

 

وی افزود: متأسفانه در سازمان مللی که باید جایگاه وزینی داشته باشد و از عدالت و عقلانیت سخن گفته شود در چنین مکانی ترامپ که مدعی کدخدایی جهان است اما هنوز نمی‌داند با دوست و دشمن چگونه صحبت کند در جایگاه ریاست‌جمهوری دروغ می‌گوید و ادعای باطل دارد و آن چیزی را که سزاوار خودش است به ملت ایران نسبت می‌دهد.

 

امام جمعه کاشمر بیان داشت: صحبت‌های گزاف رئیس جمهور آمریکا ما را به یاد حرفهای بی‌اساس یزید ملعون علیه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) انداخت چرا که از هر انگشت ترامپ و امثال او خون مظلومان می‌چکد و این جنگ‌افروزی از ناحیه آنها است.

 

وی با بیان اینکه ملت ما تأسی به امام حسین (ع) کرده است و همچون سرور و مولایشان در برابر استکبار سازش‌ناپذیرند ابراز کرد: کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا، امروز روز عاشورا است و باید در برابر این زورگویان ایستادگی کنیم.

 

حجت‌الاسلام درافشان طباطبایی گفت: ملتی که از اباعبدالله الحسین (ع) درس گرفته مرگ سرخ را انتظار می‌کشد و تن به ذلت نمی‌دهد و امروز شکست در انتظار آمریکا و پیروزی از آن مستضعفان جهان است.

 

وی با اشاره به مؤلفه‌های پیروزی ما در دوران هشت سال جنگ تحمیلی و اینکه همه‌ سرزمین‌های کشورمان را که دشمن اشغال کرده بود بدون مذاکره پس گرفتیم ادامه داد: امروز با کدام آمریکا مذاکره کنیم؟! امروز جایی برای گفت‌و‌گو با آمریکایی که انسانیت ندارد و مردم مسلمان میانمار را زنده زنده در آتش می‌سوزاند، نمانده است.

 

امام جمعه کاشمر بیان کرد: شرایط جهان چقدر اسف ‌بار است که رفتار رئیس‌جمهور آمریکا در پشت تریبون سازمان ملل مانند بازیگر تئاتر و شبیه کسی است که فیلم بازی می‌کند چگونه می‌توان با چنین شخصیتی مذاکره کرد؟!.

 

وی یادآور شد: باید به امام حسین (ع) سرور شهیدان که چگونه مردن و چگونه زیستن را به ما آموخته است تأسی می‌کنیم و از امام خامنه‌ای، فرزند پیغمبر (ص) و رهبر مسلمانان جهان که پرچم سید‌الشهداء (ع) را به دست گرفته و در برابر استکبار ایستاده است پشتیبانی می‌کنیم.

 

انتهای پیام/