به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی عصر امروز در آئین تعویض پرچم گنبد که در صحن انقلاب حرم رضوی برگزار شد، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام محرم گفت: اجتماع با شکوه ارادتمندان حضرت اباعبدالله را خیرمقدم عرض می‌کنم.

وی با بیان این که این مراسم اذن خاص نام دارد خاطرنشان کرد: اذن عام در عزاداری را خداوند متعال در زیارت عاشورا، امیرالمومنین(ع) و امام سجاد(ع) که اولین مجلس عزای اباعبدالله را برپا کردند برای تمام بشریت صادر کرده‌اند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا(ع) نیز به یکی از یاران خود به نام شبیب اذن عام دادند و فرمودند هرگاه خواستی اشک بریزی برحسین(ع) گریه کن.

وی ادامه داد: ویژگی یاران امام حسین(ع) این بود که با بصیرت شمشیر می‌زدند و راه و راهبر و آسیب‌های مسیر را می‌شناختند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: یاران امام حسین(ع) مقصد را نیز می‌شناختند و با علم و آگاهی از خطرات گام در این راه نهادند.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های مهم یاران اباعبدالله زمان‌شناسی بود و برخی از افراد با اینکه دلشان با امام حسین(ع) بود اما به سبب اینکه در زمان مناسب تصمیم نگرفتند از توفیق یاری ایشان بازماندند.

رئیسی با تاکید بر اهمیت ظلم‌ستیزی گفت: جریان کربلا فقط مربوط به سال ۶۱ هجری نبود و پیام امام حسین(ع) برای تمام زمان‌هاست. هر جا ظلمی باشد پیروان امام حسین(ع) باید بخروشند.

وی اضافه کرد: کربلا یک راه است چون سیدالشهدا فرمود مثل من با مثل یزید بیعت نمی‌کند و بنابراین کربلا گفتمان ظلم‌ستیزی و نهی از پلشتی‌هاست.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: سیاست ما به تبع عاشورای حسینی، مواجهه با یزیدیانی است که ظلم و بدعهدی می‌کنند.

وی اضافه کرد: سیاست ما این است که نه ظلم کنیم و نه زیر بار ظلم برویم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: جنایاتی که در میانمار و یمن صورت می‌گیرد تحت اشراف و با حمایت نظام سلطه صورت می‌گیرد و شیطان بزرگ آمریکا در آن نقش دارد.

رئیسی تصریح کرد: جمهوری اسلامی به پیروی از امام حسین(ع) پرچمدار مبارزه با ظلم است.

متولی آستان قدس رضوی گفت: دولتمردان ما باید هزینه عهدشکنی را برای آمریکا و رئیس جمهور بی‌اخلاق آمریکا بالا ببرند.

وی ادامه داد: باید آنچنان در برابر آمریکا ایستادگی کنیم که آمریکا و اقمارش به ندامت و پشیمانی دچار شوند.

عضو مجلس خبرگان متذکر شد: دولتمردان باید اتکای خود را به ملت قرار دهند نه بیگانگان چرا که بیگانگان هیچ مشکلی را حل نخواهند کرد. منبع: فارس

انتهای پیام/