به گزارش صبح توس؛ محمد مقدوری در مراسم معارفه شهردار سبزوار با بیان اینکه حوزه کار شهرداری از پیچیده ترین و گسترده ترین حوزه های مدیریتی است اظهار داشت: رشد روز افزون شهرها در دهه‌های گذشته بر این پیچیدگی افزوده به گونه ای که سبزوار در یک دهه گذشته 29درصد در حوزه مساحت و 13/5درصد به جمعیت رشد داشته است.

وی با اشاره به تأسیس شهرداری سبزوار سال 1315 و گذشت حدود 80 سال از عمر شهرداری در سبزوار تصریح کرد: به صورت میانگین دوره مدیریت شهرداری در سبزوار دوسال بوده که این رقم در مقایسه با شهرهای استان پایداری در حوزه شهرداری را نشان می دهد.

 

مقدوری همچنین انسجام و همدلی در بین مسئولان سبزواری را از دیگر عوامل برای ادامه دار شدن خدمت مسئولین در این شهر دانست و تصریح کرد: خوشبختانه نگاه انسجام و هم افزایی مثبتی در شهرستان شکل گرفته که امیدواریم باعث پیشرفت شهر شود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه یکی از مسئله مهمی که در این دوره نیاز توجه ویژه دارد حوزه منظر شهری است که سبزوار را به لحاظ ریختی مورد پسند قرار نمی دهد تاکید کرد: توجه ویژه شهرداری در این دوره اعمال مدیریت صحیح بر نماسازی و زیبایی منظر شهر بوده و می طلبد تا این مهم به شکل مناسبی تغییر کند.

 

معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی در ادامه به توجه مدیران شهرداری به مباحث اجتماعی اشاره کرد و افزود: جلب مشارکت مردمی در حوزه مختلف فرهنگی فنی و عمرانی می‌تواند سبب افزایش بازدهی طرح‌ها و برنامه‌ها در شهرسازی خواهد شد.

 

سید علی کوشکی در این مراسم با حکم وزیر کشور به‌عنوان چهل و یکمین شهردار سبزوار معرفی شد.

انتهای پیام/