به گزارش صبح توس؛ محمدرضا حیدری امروز در مراسم معارفه شهردار جدید و تودیع شهردار پیشین که در ساختمان سپید واقع در خیابان خاقانی برگزار شد، عنوان کرد: انتظارات خارج از وظایف شورا و شهرداری در کنار عدم وجود منابع پایدار برای اداره شهر یکی از چالش‌های عمده شهرداری است.

رییس شورای شهر مشهد توسعه پایدار با رویکرد متوازن و عدالت محور را مهم‌ترین مامویت شورای شهر و شهرداری مشهد  دانست و افزود: این  امر جز در سایه تعامل و هم‌افزایی و همراهی همه نهادها و جریانات و افراد تاثیرگذار به تحقق نمی رسد.

حیدری تاکید کرد: شورای پنجم در انتخاب شهردار بر اساس ملاک های بومی بودن و تحصیلات مرتبط و کارآمدی عمل کرده است که در نهایت شهردار جدید با رای اجماعی بالایی انتخاب شد.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین نیاز مدیریت شهری اصلاح رویکرد و نگرش به شهرداری است، اظهار کرد: شهرداری با تکیه بر منابعی که متعلق به شهر بوده، دارای وظایف مشخصی است.

حیدری با تاکید بر اینکه شهرداری مشهد تعهدات بسیاری دارد که باید انجام دهد، بیان داشت: من از مجتهدان حوزه علمیه مشهد درخواست می‌کنم ما را راهنمایی کرده و بگویند در این شرایط، انجام دادن ماموریت درحوزه‌های مختلف شهری چه حکمی دارد؟

رییس شورای شهر مشهد  با بیان اینکه برخی پیمانکاران شهرداری حدود 10 ماه است که به کارکردهای خود دست نیافتند، تصریح کرد: آبروی این افراد در خطر است، آن‌ها اموال خود را فروخته و مجبور شدند کارگران را اخراج کردند، در این صورت، پرداختن به امور مختلف به نظر درست نمی‌رسد.

وی با انتقاد از فعالیت‌های متفرقه تصریح کرد: وقتی در شرایطی هستیم که هنوز رفت و آمد برای معلولان شرایط مناسبی ندارد، پرداختن به مسائل دیگر معنایی ندارد.

حیدری به معضل کشف رود نیز اشاره کرد و یادآور شد: معضل کشف رود همچنان شهر را تهدید می‌کند؛ در گذشته اقداماتی برای حل این معضل شده است اما هنوز به نتیجه نرسیده است. حال با این شرایط چرا ما باید به مسائل دیگر بپردازیم.

رییس شورای شهر مشهد در پایان با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم، خاطرنشان کرد: زنده ماندن نهضت عاشورا به واسطه اندیشه عاشورایی است که مردم ما دارند و این موجب شده حرمت عاشورا زنده بماند.

وی اضافه کرد: امام حسین (ع) خطاب به دشمن فرمودند «اگر شما دین ندارید، حداقل در دنیایتان آزاده مرد باشید». این سخن امام (ع) به این معنا است نمی شود دین دار باشیم اما از کرامت انسانی دفاع نکنیم.

 انتهای پیام/