جواد محقق نیشابوری در گفتگو با صبح توس؛در رابطه با برنامه های هفته دفاع مقدس عنوان کرد:  هم‌زمان با هفته دفاع مقدس، کانون فکری و پرورشی کودکان و نوجوانان  به پاسداشت  این ایام که سرشار از حماسه و ایثاراست ، مجموعه برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی خود را به همت مربیان و کودکان و نوجوانانبا عنوان »حدیث سرخ» برگزار می‌کند.

وی ادامه داد: در هفته دفاع مقدس تلاش خواهیم کرد تا ضمن آشنایی کودکان و نوجوانان با قهرمانان و فرمانداران دفاع مقدس، سبک زندگی ایرانی- اسلامی براساس الگوی زندگی شهدا و رزمندگان در بین آنها ترویج کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی اظهار کرد: تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران، حضور در گلزار شهدا و عطرافشانی قبور آنان، برگزاری محفل دیدار با آزادگان سرافراز، معرفی شخصیت، معرفی مناطق جنگی ، برگزاری کارگاه‌های هنری و ادبی و پخش سرودها و نواهای دفاع مقدس از جمله برنامه‌های مراکز کانون استان در این هفته است.

 محقق ادامه داد: در هفته دفاع مقدس نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان دفاع مقدس و معرفی  کتاب های دفاع مقدس برای این رده سنی را خواهیم داشت به علاوه  قصه گویی توسط مربی که به نوعی روایت گرایی بچه های جنگ است مثل حاجی صلواتی مربی قصه گویی می کند و گاهی بعد از قصه از بچه های می خواهد این داستان را به صورت نمایش اجرا کنند.  

وی هدف از برگزاری ویژه برنامه «حدیث سرخ» را ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت بیان کرد وافزود: هشت سال دفاع مقدس، حدیث دلاوری‌ها و فداکاری‌های ملتی است که در راه آرمان‌ها و ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی کشورشان از جان خود گذشتند و با ایمان و باور خود ارزش‌هایی چون شرافت، ایمان، عشق ، شهادت و تدبیر را تبلور بخشیدند.

یاد آور می شود:  31 شهریورماه اولین روز از هفته دفاع مقدس به عنوان «معنویت، اقتدار، نیروهای مسلح، وحدت ملی، سلامت»نام‌گذاری شده است و روزشمار روزهای دوم تا هفتم نیز به ترتیب «علم و فناوری، جوانان، سربازان»، «ولایت‌مداری،همبستگی ملی، دفاع همه جانبه»،«اقتصاد مقاومتی، خودباوری، پشتیبانی مردمی و اصناف»، «بصیرت‌افزایی، دشمن‌شناسی، بیداری اسلامی، استکبار ستیزی»، «رزمندگان، پیشکسوتان،زنان اسوه‌های صبر و مقاومت»، «شهیدان، جانبازان،آزادگان، ایثارگران» و «فرماندهان، عزت‌مداران، حماسه‌آفرینان» اعلام شده است.

انتهای پیام/