به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی دارابی  دیشب در نشست روسای شورای هیاتهای مذهبی کشور در مشهد با بیان این مطلب که  هیاتهای مذهبی  و عزداران انقلابی باید تاکیدات مقام معظم رهبری را  به گوش جان بگیرند، عنوان کرد:  عمل به تاکیدات مقام معظم رهبری مرز بین هیایتهای انقلابی از غیر انقلابی است.

 

وی با بیان اینکه در محرم شبهات واقعه کربلاو این ایام زیاد می شود ادامه داد: هیات مذهبی، جلسه و منبری ای سازنده است که ما را از شک و شبهات در بیاورد باید مقابله با این شبهات علنی، منطقی و مبتنی بر عقل  صورت بگیرد تا یقین برای مخاطبان حاصل شود.معاون سازمان تبلیغات اسلامی کشور اظهار کرد: زهد، تقوا و رهایی از دلبستگی و وابستگی دنیوی  از جمله ویژگی های جلسات و محافل  مذهبی  است هم چنین در این مراسمات باید  از ریاکاری و خودنمایی برای غیرخدا و تظاهر‌ و در مقابل حرکت خالصانه برای خدا پر هیز کرد.

 

حجت الاسلام دارابی با بیان اینکه باید از استفاده تجهیزات و وسایل غیرمرسوم همچون طبل و سنج بزرگ و عجیب و هر امری که ‌جنبه ریا و فریبکاری دارد پرهیز شوداظهار کرد: در این مراسمات باید از  عداوت، دشمنی، بغض، کینه  دوری کرد و به سمت  ایجاد صمیمیت، همدلی و همراهی رفت تا دشمنان نتواند از این اختلاف ها در جبهه نیروهای انقلابی استفاده کند.

 

وی با بیان اینکه اندیشکده های دشمن نقشه های شومی در قالبهای اعتقادی یا جریان سازیهای اجتماعی برای انحراف کشیدن این جلسات در سر می پروراند عنوان کرد: در همین راستا این معاونت در ظرف چند سال گذشته  نسبت به حمایتهای نرم افزاری، تبلیغاتی و کمک به هیاتهای مذهبی در حوزه هایی که وظیفه ذاتی خود می داند اقداماتی انجام داده اما با کمبودهای اعتباری مواجه است.

 

معاون امور مجلس و استانهای سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه در حوزه آموزشهای تخصصی هم یکی از گروههای هدف این مجموعه هیاتهای مذهبی است بیان کرد: با ارتقا سطح آگاهیها زمینه توانمندسازی آنها و ارتقا شاخصهای دینی در حوزه آفت شناسی و مدیریت مذهبی فراهم شود.

حجت الاسلام دارابی گفت: برآوردها حاکی از آن است‌ که حجم نذورات مردمی در ‌دهه نخست محرم 20 هزار میلیارد ریال و در اربعین حسینی رقمهای سنگین تر و بیانگر نقش و حضور محوری مردم در این مراسم و احیای شعائر است.

 

در ادامه این جلسه مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی آراسته کردن و برگزاری مجالس ذکر بالاترین درجه عبودیت دانست و عنوان کرد:  90 هزار هیات مذهبی در سطح کشور وجود دارد که از این تعداد 70 هزار هیات بطور مستمر فعال هستند.

 

حجت الاسلام کاظم لطفیان اظهار کرد:  ما به عنوان صحنه گردانان این مجالس ذکر اهل بیت(ع) باید نسبت به نوع عملکرد ومباحثی که طرح می کنیم بسیار دقت کنیم.


وی با بیان اینکه  بنا بر تاکید مقام معظم رهبری باید هیاتهای مذهبی انقلابی باشند بیان کرد:  ماموریت انقلابی خود را در این برهه حساس فراموش نکنند و نسبت به به شبهات و توطئه های دشمن برای تخریب اسلام و شیعه هوشیارانه عمل کنن

 انتهای پیام/.