یعقوب گلمحمدی در گفتگو با صبح توس اظهار داشت: می‌توان با زبان هنر به بیان مفاهیم دین و ترویج ارزش‌های اسلامی پرداخت و در همین راستا افتتاح و تکمیل بازسازی سینمای کاشمر فرصتی برای رشد و شکوفایی فرهنگ و هنر این دیار است.

وی هنر سينما را يك هنر برتر دانست و گفت: سینما  يك روايتگر كاملاً مسلط است كه هيچ روايتگري تا كنون در بين اين شيوه‌هاي هنريِ روايت يك واقعيت و يك حقيقت، تا امروز به اين كارآمدي نيامده و در واقع هنر سینما يك هنر پيچيده و پيشرفته و متعالي است.

عضو شورای شهر کاشمر افزود: اهميت فراوان اين هنر، و كارآمدي و تأثيرگذاري عميق آن، مسئوليت سينماگران و تمامي دستگاه‌ها و رده‌هاي مديريتي مؤثر در اين هنر را كاملاً سنگين مي‌كند.

گلمحمدی خاطرنشان کرد: بدون ترديد با شكوفا شدن استعدادها و فعال‌تر شدن دستگاه‌هاي پشتيباني‌كننده، مي‌توانيم در زمينه كارهاي سينمايي و هنرهاي نمايشي به سطح برجسته‌اي برسيم.

وی اظهار داشت: در میان اقشار مختلف هنر، هنر پرطرفدار سینما که امروزه یکی از عمومی‌ترین و محبوب‌ترین تولیدات هنری را ارائه می‌کند از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، لذا راه‌اندازی مجدد سینمای کاشمر با حمایت سازمان سینمایی و مؤسسه سینما شهر توسط بخش خصوصی باید در دستور کار مدیران و برنامه‌ریزان فرهنگی شهرستان کاشمر باشد.

این عضو شورای اسلامی شهر کاشمر با بیان اینکه جایگاه ویژه سینما هم به سبب کثرت مراجعه‌کنندگان و اقبال عمومی از آن و هم به دلیل میزان اثرگذاری آن در جامعه باید مورد توجه قرار گیرد تصریح کرد: سینما در دهه‌های اخیر با در اختیار گرفتن تکنولوژی پیشرفته، به هنری فوق مدرن تبدیل شده است که در کنار محتوا، فرم و تکنیک را برای القاء پیام و رساندن مقصود خود به خدمت می گیرد ضمن اینکه به صنعتی پول‌آور و پول‌ساز تبدیل شده است و علاوه بر آن سینما نقش بسیار مهمی در شکل‌گیری شخصیت افراد و شیوه و سبک زندگی آن‌ها داشته و دارد.

گل‌محمدی ادامه داد: همچنین با لحاظ این موضوع که امروزه هجمه‌های زیادی به دین می‌شود، می‌توان از این صنعت با زبان هنر به بیان مفاهیم دین و ترویج ارزش‌های اسلامی پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: آنچه بر اهمیت و ضرورت توجه به این صنعت می‌افزاید این است که سینما تلفیق و مجموعه‌ای از تمام هنرهاست و می‌توان در سینما هنرهای موسیقی، نمایش، شعر و حتی ادبیات داستانی را نیز به نوعی مورد استفاده قرار داد.

گل‌محمدی گفت: با بررسی‌های انجام شده کاشمر در حوزه فرهنگ و هنر از شهرستان‌های با استعداد و توانمند محسوب می‌شود و منطقه و هنرمندان آن از قابلیت‌های بالایی در فرهنگ و هنر برخوردار هستند و لذا افتتاح و تکمیل بازسازی سینمای کاشمر فرصتی برای رشد وشکوفایی فرهنگ و هنر این دیار است.

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر با بیان اینکه این هنر می‌تواند بستری برای جوانان با استعداد منطقه فراهم آورد، تصریح کرد: کاشمر در بخش هنر به خوبی توانسته شایستگی‌های خود را در سطح کشور اثبات کند و این مایه افتخار است لذا این هنر می‌تواند بستری برای جوانان با استعداد منطقه فراهم آورد تا به شکوفایی بیشتر شهرستان در حوزه فرهنگ وهنر کمک کند.

وی در پایان گفت: لازم است همه مسئولان به ویژه شهرداری کاشمر با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز مساعدت و همراهی شورای شهر و بخش خصوصی نسبت به راه‌اندازی مجدد سینمای کاشمر که سالیان متمادی از تعطیلی آن می‌گذرد اقدام کنند.

انتهای پیام/