آیت الله حسن عالمی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: احیا کردن امور مربوط به امام حسین(ع) از وظایف مهم روحانیت است.

 

وی با بیان اینکه در حماسه کربلا و آنچه که توسط امام حسین(ع) انجام شد علت باقی ماندن اسلام است افزود: امروز بقای اسلام و منطق رسول الله(ص) به این است که منطق امام حسین(ع) را حفظ و ترویج کنیم.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به اهمیت بیان دلنشین و چگونگی ارائه منطق امام حسین(ع) برای افزایش تعهد مردم به سیره حسینی گفت: امام حسین(ع) هم باید به لحاظ اعتقاد در دل مردم جایگاه داشته باشد و هم منطق حسینی باید به عنوان شیوه زندگی و شیوه عمل در جامعه زنده و حفظ شود.

 

وی در ادامه افزود: اولین راه و قوی ترین مسیر نیز این است که امام حسین(ع) را باید از طریق جایگاه امامت، معرفی شخصیت و فلسفه قیام ایشان از سخنان رسول خدا و ائمه برای مردم تبیین کنیم.

 

آیت الله عالمی اظهار کرد: روایات صادر شده از سوی ائمه و پیامبر اکرم(ص) در اختیار روحانیت قرار گیرد و هیچ چیز نباید جایگزین این امر شود چراکه مؤثرترین سخن همین سخنان است.

 

وی با اشاره به کتاب مرحوم شیخ در مورد محتوایی کردن عزاداری برای اباعبدالله گفت: روایات زیادی از ائمه معصومین(ع) و رسول خدا(ص) وجود دارد و می توان کتاب کامل الزیارات را به عنوان منبع جامعی از احادیث معتبر و ارزنده ای در رابطه ثواب زیارت، عزاداری و برپا کردن آن معرفی کنیم.

 

انتهای پیام/