به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام سیداحمد حسینی عصر امروز در آئین تکریم و معارفه مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه قوچان در نمازخانه سپاه این شهرستان با اشاره به رخدادهای ماه ذی‌الحجه، اظهار داشت: یکی از این اتفاق‌ها عید غدیر و دهه امامت است که با وجود شیعه بودن و ولایت همچنان موضوع روزی است که باید جایگاه امامت مسلمین در جامعه تبیین شود.

وی با یادآوری اینکه هرروز شبه‌های مختلفی در این زمینه به وجود می‌آید، تصریح کرد: پاسخگویی به این شبهات یک نیاز بوده و باید ذهن مردم به‌ویژه جوانان را از این شبه‌ها دور کرد.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام رضا(ع) با تأکید بر این موضوع که هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال جنگ تحمیلی همچنان از مسائلی روزی بوده که در آن شبه ایجاد می‌کنند، گفت: متأسفانه این موضوع را زیر سؤال می‌برند به‌ویژه برای نسلی که آن ایام را درک نکرده‌اند حقایق را وارونه جلوه می‌دهند.

حسینی بابیان اینکه افتخار شیعه پیروی از مکتب اباعبدالله الحسین(ع) است، تأکید کرد: اگر نهضت و انقلابی در ایران اسلامی شروع شد در سایه قیام امام حسین(ع) بود و دفاع مقدس امتداد عاشورا است و امروز آزادگان جهان مسیر اباعبدالله را طی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در دنیای امروز نیز حوادث در حال تکرار شدن بوده و شِمر زمان ظهور پیداکرده است، بیان کرد: همان تصویری که از شِمر و جوانان عاشورایی در ذهن زنده می‌شود امروز بدون هیچ کار تصویرسازی نشان پیدا می‌کند و سال‌ها قتل و شرارت و ذبح انسان که مطرود بود امروز همان شکل از دنائت و شرارت اتفاق می‌افتد.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام رضا(ع) بابیان این موضوع که علیرغم وضوح جبهه حق و باطل باید زحمت‌کشیده شود تا این مظلومیت مسلمانان به گوش همه رسانده شود، گفت: جهاد در هشت سال دفاع مقدس راحت بود اما امروز جهاد به جنگ نرم و مقاتله با فتنه‌ها و شبهه‌ها تبدیل‌شده که سخت است.

حسینی ابراز داشت: در آن زمان شهید و رزمنده با بذل جان خویش حقانیت را به دیرباورترین افراد منتقل می‌کرد اما امروز در حقانیت مسیر ولایت که در امتداد ولایت ائمه اطهار علیهم‌السلام هست انتقال به مخاطب دیرباور مشکل‌تر است.

وی با تأکید بر اینکه دفاع مقدس مایه بیداری ملت‌ها بوده است، گفت: یکی از نکات روشن و برجسته این ایام جایگاه ولایت‌فقیه و نقش محوری آن به همراه معنویت است که محاسبات و معادلات دشمنی که می‌خواست یک‌هفته‌ای با همه توان و تجهیزات به تهران برسد را برهم زد.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام رضا(ع) با یادآوری این مطلب که امروز همه دشمنان به درایت رهبری اعتراف می‌کنند، تأکید کرد: جزء امام، ولایت‌فقیه و به وجود آوردن این جایگاه اعتقادی نمی‌شد این حماسه بزرگ را رقم زد و مردم را در مقابله با دشمن بسیج کرد.

حسینی بابیان اینکه امروز برای مقابله و ایستادگی در برابر جنگ نرم و ناتوی فرهنگی به فضای معنوی آن زمان در هشت سال دفاع مقدس نیاز داریم، تصریح کرد: اسلام به فداکاری و خون شهید نیاز دارد و میراث جنگ باید از نسل گذشته به نسل امروز و نسل‌های آینده منتقل شود.منبع: فارس

انتهای پیام/