به گزارش صبح توس؛ حسین اسماعیلیان که امروز در آیین تودیع و معارفه رؤسای جدید و قدیم آبفای شهری کاشمر در محل سالن اجتماعات آبفا سخن می‌گفت اظهار داشت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و با وجود تمام محدودیت‌ها اقدامات خوبی در سه ساله اخیر با همدلی و همکاری انجام شده ولی هنوز مشکلات زیادی وجود دارد که امیدواریم مدیران بویژه رییس جدید آبفای شهری کاشمر تمام تلاش خود را در راستای رفع آن‌ها به کار گیرند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی گفت: سالی که گذشت به دلیل کمبود نزولات جوی در حوزه تأمین آب با مشکلات زیادی روبرو بودیم ولی خوشبختانه بارندگی‌های اخیر نوید سالی پربارش و سرشار از خیر و برکت دارد که امید داریم به همت مدیران مشکلی در زمینه آب شرب نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه آب از گذشته های بسیار دور همچنان دارای اهمیت بسزایی بوده است افزود: یكی از مهم‌ترین مواردی كه بسیاری از سیاست‌ها به آن توجه دارند بحث آب و به موازات آن بحران آب و تبعاتی است كه می‌تواند در اثر نبود آب برای مردم جامعه و حتی یك حوزه زیست محیطی دشواری‌های زیادی ایجاد كند.

اسماعیلیان خاطرنشان کرد: 29 شهر استان در تنش آبی هستند که با این وجود تابستان امسال را ما با کمترین دغدغه سپری کردیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی ادامه داد: باید دقت داشت كه نیاز به آب مقوله‌ای نیست كه دارای محدودیت زمانی و مكانی باشد و بتوان با مایعی دیگر درصدد جایگزین كردن كمبود و خلاء آن برآمد.

اسماعیلیان گفت: براساس آمار موجود جمعیت جهان، جمعیت كشور و كلان شهرهای ما همچنان درحال روند صعودی و افزایش است و از طرفی منابع آب در كشورهایی چون ایران، محدود وبارندگی‌ها تقریباً یك سوم تا یك چهارم متوسط بارندگی دیگر نقاط جهان است و همچنین از سوی دیگر متأسفانه آلوده شدن آب‌ها هم در حوزه آب‌های سطحی و هم در حوزه آب‌های زیرزمینی درحال افزایش است لذا مدیریت مصرف صحیح آب یک ضرورت غیرقابل انکار است.

امام جمعه کاشمر هم در این مراسم با انتقاد از سوء مصرف آب در کشور اظهار داشت: ما دیگر با بحران آب مواجه نیستیم بلکه با فاجعه آب مواجه شده‌ایم.

سیدکاظم طباطبایی خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات کم‌آبی و کمبود بارندگی این نوع مصرف  آب در کشور ما به هیچ وجه قابل قبول نیست و نباید شرایط به گونه‌ای باشد که هر کس می‌خواهد بتواند در مصرف آب زیاده‌روی کند.

وی بر لزوم اصلاح شیوه‌های مصرف آب به ویژه در بخش کشاورزی تأکید کرد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از زحمات 9 ساله علی‌اصغر پاکروان در سمت مدیریت امور آب و فاضلاب شهری کاشمر تقدیر و علیرضا عباسی به عنوان رئیس جدید آبفای شهری کاشمر معرفی شد.

انتهای پیام/