به گزارش صبح توس؛ حسن محرابی صبح امروز در آغازین روز از بهار تعلیم تربیت با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید پنج هزار و 11 دانش آموز برای بار اول پای در سنگر علم و دانش می گذارند اظهارداشت: بیش از هزار کلاس آموزشی دیگر نیاز است تا دانش آموزان در شرایط استاندارد بتوانند تحصیل کنند.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته چهار هزار و 438 نفر در کلاس اول پذیرش شده و آغاز تحصیل خود را جشن گرفتند تصریح کرد: در سال جاری این رقم به پنج هزار و 113 دانش آموز رسید که 475 نفر بیشتر از سال گذشته است.

 

محرابی همچنین با بیان اینکه کل تعداد کلاس هایی که در سال تحصیلی در مقطع ابتدایی مورد استفاده قرار خواهند گرفت 977 کلاس خواهد بود تاکید کرد: تعداد کلاس ها در سال گذشته در این مقطع933 کلاس درس بود وبا افزایش 44 کلاس هنوز هم با استاندار فاصله زیادی داریم.

مدیر آموزش و پرورش سبزوار در ادامه به کمبود نیروی انسانی و معلم در مقطع ابتدایی اشاره کرد و افزود: جابجایی و تغییر در سیستم آموزشی سبب شده است تا در دوره ابتدایی با کمبود معلم روبرو بوده و این درحالی است که در مقاطع بالاتر با مازاد نیرو مواجه هستیم.

 

وی در ادامه بابیان اینکه برای تکمیل کادر آموزشی نیازمند سه هزار نیروی انسانی هستیم ادامه داد: در حال حاضر با کمبود 30 معلم مقطع ابتدایی روبرو هستیم .

 

محرابی در ادامه با اعلام اینکه 184 مدرسه در سطح شهرستان در مقطع ابتدایی مشغول به فعالیت هستند ادامه داد: تعداد 100 مدرسه در مناطق روستایی هستند و در این مناطق هیچ کمبودی به لحاظ فضای آموزشی حس نمی شود.

 

انتهای پیام/