جعفر ملائکه، مداح و ذاکر اهل بیت (ع) در گفت‌وگو با صبح توس پیرامون نقش مداحی در پبشبرد اهداف کلی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: ار ابتدای انقلاب مداحان با در دست داشتن منبرهای مختلف، کارهای بسیار انجام دادند و پیام‌های زیادی را به گوش مردم رساندند و مداح قادر است که یک سخنرانی و موعظه را در قالب یک شعر کوتاه به مخاطب منتقل کنند.

مداح و ذاکر اهل بیت (ع) اضافه کرد: شعر در پوست، گوشت و خون مردم ایران جا گرفته است از این تأثیر به سزایی برای رساندن پیام دارد.

ملائکه با اشاره به اینکه جریان عاشورا و در کل حرکت اهل بیت (ع) نباید محدود به زمان خود ایشان باشد، بیان کرد: باید از کارهای آنها در راستای پیشبرد اهداف متعالی بشر و انقلاب اسلامی استفاده کرد و اگر از این مهم استفاده نشود امروز کسی پیدا نمی‌شود که در مقابل دشمنان اسلام همچون داعش بایستد و مردم باید بدانند که دشمنان اسلام در حال حاضر ادامه دهندگان راه دشمنان اهل بیت در ۱۴۰۰ سال پیش هستند.

وی تأکید کرد: مداحان و هیئت‌های مذهبی جوان راه را گم نکنند و مراقبت کنند که دنباله رو حقیقی مکتب عاشورا و قیام امام حسین (ع) باشند و گرنه به بی راهه کشیده می‌شوند و بدانند که امام حسین (ع) برای چه به شهادت رسیده‌اند.

مداح و ذاکر اهل بیت (ع) یادآور شد: برخی هیئت‌ها که فقط سینه می‌زنند و منبر و سخنران خوب ندارند، ضربه می‌خورند و اگر این اتفاق بیفتد در نهایت به دیگران نیز ضربه خواهند زد و در عمل شور و شعور باید با یکدیگر تلفیق شوند.

انتهای پیام/