به گزارش خبرنگار صبح توس؛ در آستانه مهرماه، بازار نوشت‌افزار از رونق بسیار خوبی برخوردار می‌شود؛ به‌طوری‌که بیشتر خانواده‌ها را به خود مشغول می‌کند.

با توجه به آنکه بازار لوازم نوشت‌افزار یکی از بازارهای مهم فرهنگی محسوب می‌شود؛ اهمیت آن، در دوران زندگی دانش آموزان و شکل‌گیری شخصیت آنان بسیار مهم و حیاتی است؛ ازاین‌رو باید نوشت‌افزاری مورداستفاده دانش آموزان قرار گیرد که از مظاهر ایرانی- اسلامی الگو گرفته باشد؛ تا دانش آموزان به‌جای آشنا شدن باشخصیت‌های شرقی و غربی با مفاخر و مظاهر ایرانی-اسلامی آشنا شوند.

بعد دیگری که باید به آن توجه شود گردش مالی نوشت‌افزارهاست؛ بنابراین وقتی از کالاهای خارجی در داخل کشور استفاده می‌شود؛ به اقتصاد و اشتغال آنان کمک و باعث ضربه خوردن به تولید ملی و اشتغال می‌شود.
فرهنگ ایرانی-اسلامی، غنی و مؤثر است؛ اما متأسفانه در طول این سال‌ها به‌خوبی به آن پرداخت نشده است.

در حال حاضر این روزها خانواده‌ها که برای خرید نوشت‌افزار ایرانی به بازارها مراجعه می‌کنند؛ با انبوه شخصیت‌های کارتونی غربی نظیر باربی، شرک، بن‌تن مواجه می‌شوند.

محمد حسینی شهروند درگزی درحالی‌که مشغول خرید چند دفتر برای دو پسر خود بود؛ در این خصوص به خبرنگار ما گفت: فرزندانم به دنبال خرید لوازمی با تصاویر بن‌تن هستند.

وی افزود: وقتی پسرانم در کارتون‌های تلویزیونی شخصیت بن‌تن یا هر شخصیت دیگر را می‌بیند به آن‌ها علاقه‌مند ‌می‌شوند و از کالاهایی با عکس آن‌ها استقبال می‌کنند.

این خریدار خاطرنشان کرد: بااین‌وجود، برای حمایت از کالاهای ایرانی سعی خواهم کرد؛ بعضی از اقلام خود را از محصولات ایرانی انتخاب کنم.

محمد عدلی یکی از فروشندگان درگزی نوشت‌افزار که حدود یک دهه سابقه فعالیت دارد به خبرنگار ما در این خصوص گفت: در حال حاضر حدود 70 در صد اقلام داخل مغازه‌ام را اجناس خارجی تشکیل می‌دهد.

وی افزود: به‌طور متوسط از هر 10 مشتری یک نفر در هنگام خرید، درخواست کالای ایرانی می‌کند.

این فروشنده خاطرنشان کرد: برای افزایش خرید کالاهای ایرانی ضمن آنکه باید فرهنگ‌سازی صحیحی انجام شود؛ تولیدکنندگان نیز باید خود را ملزم به رعایت نکاتی کنند.

وی تصریح کرد: تولیدکنندگان باید کیفیت محصولات خود را در طراحی، بسته‌بندی و نوع جنس ارتقاء دهند و تبلیغ مؤثری را برای آن پیش‌بینی کنند.

امید است مسئولان و منتخبین مردم به مسائل فرهنگی بیشتر از گذشته توجه کنند و به این نکته توجه کنند؛ چرا کشورها با هزاران شیوه دنبال ضربه زدن و تحریم ما هستند؛ اما نوشت‌افزارها و سایر مسئولت فرهنگی خود را با قیمت ارزان در اختیار ما قرار می‌دهند؟

انتهای پیام/