به گزارش صبح توس؛

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی ظهر امروز در مراسم طلایه‌داران هدایت شهرستان بجستان که در محل مسجد ساباط بجستان برگزار شد ضمن بیان سخنانی از رسول خدا (ص) و آیاتی از قرآن کریم، ضمن تأکید به توجه به سیره پیامبر اکرم (ص) و اظهار کرد: اگر هیئت‌های مذهبی خودشان را در محرم و صفر محصور به عزاداری کنند به بی‌راهه رفته است و در مسیر پیروی از امام زمان (عج) خطا کرده است زیرا ما هر روز و شب باید به فکر عزاداری امام حسین (ع) باشیم و برای امام حسین (ع) خون گریه کرد و آنگاه‌که خون از دیدگان جاری شد جامعه تطهیر خواهد شد.

 

حجت‌الاسلام کاظم لطفیان از خصلت‌های امام حسین (ع) و فرمان‌برداری ایشان نسبت به پیامبر (ص) گفت و بیان کرد: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی گفت: منبر نباید مظلوم پرور باشد بلکه باید ظلم‌ستیز باشد و  هیئت نمی‌تواند سکولار باشد زیرا ماهیت هیئت ماهیت انقلابی  وجهادی باید باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی ضمن توصیه به برنامه‌ریزی برای هیئت‌ها تصریح کرد: کدام نظام، حکومت و رهبری با ستمگران در ستیز بوده است و به این عبارت امام زمان (عج) نزدیک‌تر است؛ امروز مبارزه با کفار در مبنای جغرافیا نیست، مقاومت امروز ایستادگی می‌کنند و کسانی که گفتند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران، صد درصد مخالف مکتب اهل‌بیت (ع) هستند.

 

حجت‌الاسلام لطفیان عنوان کرد: به گفته کسانی که فتنه 88 مدیریت کردند دو روز باعث شد تا فتنه 88 شکست بخورد، روز اول 25 خرداد و خطبه‌های مقام معظم رهبری در نماز جمعه بود و روز دوم حضور مردم در روز 9 دی که هیئتی‌ها بیرون آمدند و تجمع کردند، هیئت بود صحنه دیگری جبهه حق علیه باطل باشد.

 

وی به نقش منبر در انسان‌سازی اشاره کرد و اذعان کرد: وقتی پای منبرها می‌نشینند باید دروغ، ربا، ریا، تهمت و توهین از آن‌ها دور شود و هیئت‌ها است که می‌تواند آسیب‌های اجتماعی را به حداقل برساند، امروز باید بفهمید که در جامعه حسینی چرا ربا، ریا و تهمت زیاد شده است و این وظیفه‌شان است که جامعه را به‌طور دائمی تطهیر کنند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی ضمن اشاره به سخنان شهید مطهری تصریح کرد: ملتی که سوگ، حماسه و پیام ندارد آرمان ندارد، اگر سوگ، حماسه و پیام را باهم پیوند دهیم جامعه آرمان‌گرا می‌شود.

انتهای پیام/