به گزارش صبح توس؛ آریا حجازی در مراسم تودیع و معارفه رئیس پزشکی قانونی سبزوار با بیان اینکه ایجاد سالن تشریح در سبزوار به‌عنوان مطالبه چندساله مردم این شهرستان نیازمند عزم جدی مسئولین در تأمین زمین مور نیاز است تصریح کرد: پس از واگذاری زمین برای این مجموعه ردیف اعتباری برای احداث سالن ایجاد خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه کمبود اعتبارات عمرانی مهم‌ترین عامل برای ایجاد سالن‌های تشریح در سطح استان است ادامه داد: شهرستان‌های سبزوار تربت‌حیدریه قوچان و نیشابور به دلیل همین کمبود اعتبارات تاکنون از امکان بی‌بهره بوده‌اند.

حجازی در ادامه با اشاره به اینکه در پنج ماه نخست سال جاری بیش از سه هزار و 707 نفر به پزشکی قانونی در سطح استان خراسان مراجعه کرده‌اند ادامه داد: 80 درصد از این مراجعات مربوط به نزاع و جرح بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی همچنین با اعلام آمار مراجعات به پزشکی قانونی در استان تأکید کرد: متأسفانه 50 درصد از مراجعات نزاع و جرح را بانوان جامعه تشکیل داده‌اند.

وی همچنین یکی دیگر ا عوامل مراجعه به پزشکی قانونی را همسر آزاری عنوان کرد و افزود: در خصوص همسر آزاری تنها در سبزوار ماهانه 45 مورد مراجعه به مرکز پزشکی قانونی ثبت‌شده است.

حجازی در ادامه به کمبود پزشک در این سازمان اشاره کرد و افزود: متأسفانه نبود نیروی انسانی در این سازمان از دیگر مشکلات است که این مشکل سبب شده است یک پزشک پزشکی قانونی در سبزوار وظایف هشت نفر را انجام دهد.

 

انتهای پیام/