حجت‌الاسلام محمد مهدی قائمی هاشمی در گفتگو با صبح توس؛ در رابطه با  شبکه تبلیغی شرق کشور عنوان کرد: شبکه تبلیغی شرق کشور یکی شبکه های تبلیغی است که به صورت تخصصی در زمینه کودک و نوجوان وهابیت و شبهات مبلغ تربیت و اعزام می کنند.

وی ادامه داد:  از ابتدای امسال تاکنون حدود 700 نفر از طلاب حوزه علمیه برای شرکت در آزمون جذب و گزینش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ثبت نام کرده اند که تاکنون کمتر از نیمی از این افراد مورد آزمون قرار گرفته و 118 توانستنددر مصاحبه تخصصی و آزمون منبر را با موفقیت پشت سر بگذارند.

رئیس اداره امور مبلّغان دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: ما مبلغان را در چهار سطح تبلیغی دسته بندی کردیم که پذیرفته شدگان به ترتیب 34، 71، 8 و 5 نفر در سطوح یک تا چهار پذیرفته شده اند که متناسب با رتبه تبلیغی در ایام مختلف سال از جمله ماه محرم پیش رو به مراکز متقاضی اعزام خواهند شد.

گفت: امسال برای اولین بار آزمون جذب و گزینش را به صورت تخصصی در رشته هایی چون خانواده، احکام تخصصی، کودک و نوجوان، توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن، ولایت فقیه، نقد وهابیت و تصوف و عرفان های نوظهور و با حضور اساتید مطرحی چون حجج اسلام رجائی حراسانی، برهانی، واعظ موسوی، شرفی و فیض آبادی برگزار کردیم.

رئیس اداره امور مبلّغان دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در ارتباط با اعزام مبلغ بیان کرد: دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در مردادماه سال جاری57نفر از مبلغان خود را به مناطق تلفیقی مشهد و برخی شهرستان های خراسان رضوی اعزام کرده است

وی با اشاره به اهمیت اعزام مبلغ به مناطق تلفیقی(شیعه و سنی نشین)ادامه داد: این 57 مبلغ اعزایم در 199 روز فعالیت،در بیشتر مناطق تلفیقی مشهد و حاشیه این شهر و هم چنین مناطق و شهرستان هایی تبادکان، رضویه، احمدآباد، سرخس، ساغروان، تربت جام و روستاهای حاشیه مشهد تبلغ داشته اند.

رئیس اداره امور مبلّغان دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ابراز کرد: این مبلغان در مدت حضور در مناطق ذکر شده 239 سخنرانی عمومی، 310مورد تبلیغ چهره به چهره، 354 مورد برگزاری نماز جماعت، 97 مورد جلسه‌ مستقل پرسش و پاسخ، 133 مورد مراسم مذهبی و 116 مراسم دعا و زیارت، 145 مورد مشاوره و راهنمایی حضوری و به ترتیب 41، 91 و 50 کلاس آموزشی اعتقادات، بیان احکام و معارف اسلامی، را برگزار کردند.

حجت‌الاسلام قائمی هاشمی اظهار کرد: از دیگر اقدامات این مبلغان در این مناطق برگزاری مسابقات عمومی، پیگیری مشکلات محل تبلیغ، تاسیس کانون های فرهنگی و هیئات مذهبی، سخنرانی در مدارس، فعالیت های عمرانی، اقامه نماز میت و فعالیت های فوق برنامه فرهنگی بود.

وی بیان کرد: یکی از نکاتی که به این مبلغان تاکید شد رعایت اصول برخورد صحیح و جلوگیری از مطرح کردن موضوعات تفرقه‌افکن و ضد وحدت اسلامی بود .

انتهای پیام/