سید جواد کمالی در گفتگو با صبح توس پیرامون ویژه برنامه های این سازمان در هفته دفاع مقدس و ماه محرم عنوان کرد: هم‌زمان با هفته دفاع مقدس نشست کتاب‌خوان با محوریت دفاع مقدس را در مجتمع امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

 وی با بیان اینکه در این هفته از پنج بانو  نویسنده خراسان رضوی در حوزه دفاع مقدس تجلیل خواهیم کرد ادامه داد: همچنین برنامه تجلیل از اولین شهید مدافع حرم استان، شهید حسن قاسمی دانا با حضور خانواده‌اش و سردار مولی را خواهیم داشت.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی بیان کرد: برنامه هنری در رشته‌های مثل خوشنویسی، تئاتر، ادبیات داستانی، عکاسی و فیلم‌سازی در حوزه دفاع مقدس برای بسیجیان خواهیم داشت، به‌علاوه  برگزاری یادواره شهدای هنرمند و تجلیل از خانواده آنان با حضور هنرمندان و مسئولان استانی و شهرستانی در تربت‌حیدریه،  ازجمله برنامه‌های است که برای هفته دفاع مقدس برنامه‌ریزی‌شده است.

 کمالی اظهار کرد: یکی دیگر از برنامه‌های هفته دفاع مقدس  توسط کانون هنرمندان سراسر استان برگزاری می‌شود نمایشگاه عکس دفاع مقدس محرم است، همچنین قرار است کانون‌ها بسیج هنرمندان سراسر استان فیلم‌های جشنواره مقاومت را با موضوع دفاع مقدس در سالن اداره ارشاد شهرستان‌هایشان اکران کنند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های امسال با محوریت مسجد و تقویت آن برگزار می‌کنیم، ادامه داد: جشنواره تئاتر استانی با موضوع دفاع مقدس و محرم برای تقویت مساجد برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی با بیان اینکه 39 مسجد الگو در سراسر استان داریم که 12 تا از این مساجد در مشهد واقع‌شده‌اند، هر شهرستان و ناحیه مقاومت یک مسجد الگو چند مسجد درجه‌دو و سه معرفی کرده‌اند، تمرین و اجراها در مساجد آغازشده تعداد گروه‌ها در آبان ماه مشخص می‌شود و اختتامیه این جشنواره و معرفی گروه‌های تئاتر مساجد برتر در هفته بسیج اعلام می‌شود.

کمالی ابراز کرد: یکی دیگر از برنامه‌های که با رویکرد مسجد محوری برگزار می‌شود  تولید ده سرود انقلابی و حماسی درزمینه دفاع مقدس، محرم و شهدا ایام الله است که این ده سرود  به‌صورت بی‌کلام و باکلام در اختیار مساجد و پایگاه های بسیج قرار می دهیم  تا گروهای سرود مسجدی در برنامه‌های این سرودها را اجرا کنند.

وی از برگزاری شب شعر با محوریت دفاع مقدس و محرم خبر داد و افزود: پنجم یا ششم مهرماه با حضور مسئولان و شاعران و هنرمندان بسیجی، از دیگر برنامه‌های این سازمان است.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی اجرای نمایش خیابانی در سراسر استان از دیگر برنامه‌های این ایام ذکر کرد و گفت: این تئاترها توسط گروه‌های برگزیده هر کانون در شهرستان‌ها اجرا خواهند کرد که در مشهد ده گروه نمایش برگزیده داریم که در این ایام ده نمایش در سطح شهر اجرا خواهند کرد، البته بعضی از این تئاترها تا اول محرم اجرا خواهند داشت.

کمالی بیان  کرد: دیدار با خانواده شهدای هنرمند استان، غبارروبی مزار شهدا، و برگزاری تیراندازی برای هنرمندان ازجمله دیگربرنامه‌های این هفته است.

 انتهای پیام/