به گزارش صبح توس؛ کنگره شعر ۵ سوگند شب گذشته با حضور علاقه‌مندان به شعر آیینی اهل‌بیت به کار خود پایان داد، اختتامیه این کنگره که به‌عنوان اولین کنگره شعر تخصصی درزمینه مباهله بود در رواق دارالهدایه صحن جمهوری حرم مطهر رضوی برگزار شد.

در این مراسم مداحان و ذاکرین اهل‌بیت (ع) به مدح خاندان رسالت و جریان مباهله پرداختند که در انتها محمود اکبرزاده پیشکسوت شعر آیینی به شعرخوانی پیرامون مسائل روز و ولایت پرداخت.

احمد حیدری، دبیر کنگره شعر ۵ سوگند در خصوص این کنگره بیان کرد: در ابتدا کنگره قرار بر برگزاری کنگره تلفیقی بود که بنا به دلایلی تبدیل به برنامه‌ای با موضوع اهل‌بیت (ع) شد و در انتها به دلیل اینکه مباهله از نظر بعضی از بزرگان غدیر دوم نام دارد و نسبت به شأن آن کمتر مورد توجه قرار گرفته است، قرار بر برپایی کنگره شعر مباهله شد.

حیدری بیان کرد: متأسفانه در مورد مباهله خیلی کار نشده است و برای اینکه در این حوزه شاعران تشویق و جذب شوند و دست به تولید محتوا خوب بزنند این کنگره برپا شد.

گفتنی است در این کنگره علاوه بر محمود اکبرزاده اساتیدی نظیر سیدرضا مؤید خراسانی نیز حضور داشتند که در انتهای برنامه اختتامیه نیز به تعداد شش نفر از شرکت‌کنندگان این کنگره هدایایی به رسم یادبود تقدیم شد.

انتهای پیام/