به گزارش صبح توس؛ محمد شفیعی مدیر کل پست خراسان رضوی طرقبه شاندیز امروز در شورای اداری شهرستان ضمن اشاره به برند بودن نام طرقبه شاندیز گفت: بدست آوردن برند یکی از دغدغه های اصلی در فضای کسب و کار است.

 

وی افزود: باتوجه به نگرانی هایی در موضوعات اشتغال، رکود و تورم و عدم امکان سرمایه گذاری کلان  در حیطه کسب و کار می توان مشاغل خانگی در این منطقه به عنوان منطقه زیارتی، فرهنگی و گردشگری بروز و ظهور داشته باشد.

 

شفیعی  با بیان اینکه پست بهترین عامل و ابزار برای توسعه کسب و کار خانگی حتی در فضای مجازی است اظهار کرد: در فضای مجازی نیز قبول، رهسپاری و توزیع و مدیریت رآمدهای حاصله باید تحت نظر پست صورت گیرد.

 

وی ضمن تأکید بر اهمیت کسب و کار و ایجاد زیرساخت های اینترینتی  افزود: در خراسان رضوی بالاترین آمار خرید و فروش اینترنتی پس از تهران است چراکه مردم برای خرید در فضای مجازی جستجو دارند لذا این ظرفیت در شهرستان  بی بدیل است و آمادگی داریم طرقبه شاندیز را به عنوان شهر نمونه پستی معرفی و زیرساخت های لازم را هم در این زمینه فراهم کنیم.

 

 مدیر کل پست خراسان رضوی تصریح کرد: 45 میلیون مکان در کشور وجود دارد و 280 هزار مشاغل تفکیک شده داریم اما در برخی مشاغل فضای کسب و کار به عنوان منبع درآمد در کشور پرداخته نشده است.

 

وی با تأکید بر اینکه شفافیت در حوزه نقل و انتقال املاک و زمین خواری  به حداقل برسد فزود: در همین راستا پروژه سیماک با کاربردی که عموما در روستاها دارد در مهر ماه فعال می شود.

 

شفیعی گفت:20 دستگاه با این سامانه مرتبط است و با دسترسی بانک های اطلاعاتی در قالب الکترونیک، فرد روستایی برای مجوز کاربری و پروانه بهره برداری ناچار به حضور فیزیکی درادارات مربوطه نیست.

انتهای پیام/