محمدرضا غفاری فرمانده سپاه درگز در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس گفت: بزرگداشت روز ۳۱ شهریور و هفته دفاع مقدس در فرهنگ ما از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و گرامیداشت و یادآوری این فرهنگ، یکی از راه‌های مقابله بانفوذ فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دشمن محسوب می‌شود.

وی افزود: روز ۳۱ شهریور یادآور پایمردی، جوانمردی، ایثار و شهادت رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس است؛ که علاوه بر دستیابی به انسجام، وحدت، خوداتکایی و شکست دشمن، ملت مسلمان ایران را برای همیشه تبدیل به یک الگوی ظلم‌ستیز و موفق در جهان کرده است.

فرمانده سپاه درگز ضمن تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس گفت: در این هفته برنامه‌های صبحگاه مشترک نیروهای مسلح، عطرافشانی گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، تکریم رزمندگان دفاع مقدس، برگزاری مسابقات ورزشی و پیاده‌روی خانوادگی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: برگزاری تور ایست بازرسی، یادواره شهدا، اجرای اردوهای جهادی، مسابقه عکس ویژه هفته دفاع، مراسم احلی من العسل، رژه نیروهای مسلح، نواختن زنگ مقاومت در مدارس و بازسازی عملیات مطلع والفجر تنها بخش دیگری از برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

وی تأکید کرد: هفته دفاع مقدس در سال جاری با دهه اول محرم و عزاداری حسینی هم‌زمان است که می‌طلبد برنامه‌ریزی دقیقی برای مدیریت این برنامه‌ها صورت پذیرد و با رویکردی محرمی و امربه‌معروفی به‌طور مطلوب و پرمحتوا برگزار شود.

شهرستان درگز در شمال شرق استان خراسان رضوی حدود 80 هزار نفر جمعیت  و 155 کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان دارد.

انتهای پیام/