به گزارش صبح توس؛ پنجمین دوره نشست تخصصی خبرنگاران آزاد صدای و سیمای خراسان رضوی شب گذشته در شهرستان خلیل‌آباد آغاز شد و عصر امروز به کار خود پایان داد.

در این نشست دوروزه که طی 23 و 24 شهریورماه در خلیل‌آباد برگزار شد، مسئولان شهرستانی، قائم‌مقام مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی، معاونت صدای خراسان رضوی و بیش از 100 خبرنگار آزاد از سراسر استان حضور داشتند.

کارگاه‌های آموزشی پنجمین نشست تخصصی خبرنگاران آزاد خراسان رضوی صبح امروز به‌صورت رسمی شروع بکار کرد و در این نشست خبرنگاران با جدیدترین شیوه‌های اطلاع‌رسانی، تولید، تهیه و تدوین خبر آشنا شدند.

 

باید از پتانسیل صداوسیما برای معرفی ظرفیت‌های شهرستان استفاده کرد

مجتبی شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس در حاشیه برگزاری این نشست اظهار داشت: با توجه به وحدت، انسجام و همدلی که در شهرستان خلیل‌آباد وجود دارد و با هماهنگی‌هایی که با صدای و سیمای مرکز استان صورت گرفت این دوره از نشست تخصصی خبرنگاران آزاد در شهرستان خلیل‌آباد برگزار شد.

وی بابیان اینکه با هماهنگی و همدلی مدیران سعی و تلاش شد که این بستر برای حضور فعالان عرصه خبر در شهرستان فراهم شود، خاطرنشان کرد: خبرنگاران نقش بی‌نظیر و بی‌بدیلی در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه دارند.

فرماندار خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت و پتانسیل صداوسیما برای معرفی ظرفیت‌های شهرستان استفاده کنیم، تصریح کرد: شهرستان خلیل‌آباد ظرفیت خوبی در عرصه کشاورزی و تولید سالانه 180 هزار تن انگور و 30 هزار تن کشمش دارد که این ظرفیت باید به‌خوبی در استان منعکس شود تا زمینه حضور سرمایه‌گذاران صنایع تبدیلی و تکمیلی را فراهم کند.

 

هم‌افزایی و انتقال تجربیات از مهم‌ترین اهداف نشست خبرنگاران است

علی نوری، خبرنگار صداوسیما در بردسکن در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس در حاشیه برگزاری این نشست بابیان اینکه برگزاری این نشست‌ها باعث انتقال تجربیات خبرنگاران می‌شود، اظهار داشت: طی این پنج نشستی که در شهرستان‌های تربت‌جام، قوچان، خواف، کاشمر و خلیل‌آباد برگزار شد تجربیات خوبی کسب به دست آمد.

وی در ادامه عنوان کرد: این هم‌افزایی و انتقال تجربیات می‌تواند در عرصه تهیه اخبار شهرستان‌ها بسیار مؤثر باشد و خبرنگاران باید همیشه به‌روز باشند و این نشست‌ها باعث به‌روزرسانی اطلاعات خبرنگاران می‌شود.

 

خبرنگار باید همیشه با جدیدترین شیوه‌های خبررسانی آشنا باشد

رضا اسد نیا، خبرنگار صداوسیما در تربت‌حیدریه در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس در حاشیه برگزاری این نشست تأکید کرد: خبرنگاران واسطه بین مردم و مسئولان هستند و این کانال ارتباطی بودن لذت خاص خود را دارد.

وی بابیان اینکه برگزاری نشست‌های تخصصی در شهرستان‌های مختلف، باعث شناخت شهرستان‌های استان می‌شود، خاطرنشان کرد: دنیای امروز دنیای انفجار اطلاعات است و رسانه‌ها نقش مهمی در اطلاع‌رسانی به مردم‌دارند و رسانه ملی نیز از آن نقش و جایگاه ویژه خود در جامعه برخوردار است.

اسد نیا در ادامه با تأکید بر اینکه لازم است که خبرنگاران هرچند یک‌بار با متدهای جدید تهیه، تولید و پخش خبر آشنا شوند، عنوان کرد: خبرنگاران باید بتوانند با توجه به نیاز مخاطب خود فعالیت کنند و موارد موردنیاز مخاطب خود را ارائه دهند و این نیازمند آشنایی با شیوه‌های جدید خبررسانی است.

شایان‌ذکر است در پایان این نشست خبرنگاران با حضور در باغات و مزارع کشاورزی خلیل‌آباد با ظرفیت کشاورزی شهرستان و نحوه فرآوری و تبدیل انگور به کشمش از نزدیک آشنا شدند.

انتهای پیام/