به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد در ویژه برنامه فرهنگی حرم  امام هشتم(ع) گفت: صلوات فرستادن، دعای مستجاب است، در احادیث مختلف آمده که در روز و شب صلوات بفرستید و از آن غافل نشوید.

 

وی ادامه داد: ذکر صلوات انسان را به رحمت الهی وصل و قلب انسان را نورانی می‏‌کند، کسانی که از این دنیا می‌‏روند یا بهشتی هستند یا جهنمی، لذا با فرستادن صلوات می‏‌توانیم خویش را به رحمت خدا وصل کنیم و اهل بهشت شویم.


این استاد حوزه تاکید کرد: ذکر صلوات انسان را از وسوسه‌‏های شیطان در امان نگه ‏داشته و شیاطین را دور می‏‌کند و سنگین‌‏ترین عمل در کفه ترازوی اعمال انسان در روز قیامت است.


وی با اشاره به آیه ۵۹ سوره نساء گفت: این آیه به آیه «اطاعت» معروف است، آیه 59 سور نساء مؤمنان را به اطاعت از خدا و رسول خدا(ص) و اولی الامر دستور می‌دهد. این آیه از دلایل قرآنی شیعیان در اثبات عصمت و امامت امام علی(ع) و ائمه معصوم(ع) است.


حجت الاسلام فرحزاد تصریح کرد: در آیه اطاعت بدون تکرار فعل «أطیعوا»، به دنبال «الرسول» آمده است و از آنجا که اطاعت از رسول به دلیل معصوم ‌بودنش‌، به‌طور مطلق واجب است، اطاعت از «اولی الأمر» نیز همانند آن، بدون قید و شرط خواهد بود و این نشان از معصوم‌ بودن «اولی الأمر» می‌کند.


وی در ادامه به ماجرای ازدواج حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: حضرت محمد(ص) به امام علی(ع) توصیه هایی کردند که برای همه زوج ها کارآمد است، ایشان لحظه ازدواج این دو بزرگوار فرمودند: «زن گلی خوشبو است؛ نه یک قهرمان» لذا باید مراقب روحیه لطیف آن باشیم.


این سخنران حرم رضوی تصریح کرد: روایت معروف «فإن المرأة ریحانه و لیست بقهرمانه» در حقیقت خطابی است به مردان که زنان مثل گل‌های لطیفی هستند که در منازل شما با شما زندگی می‌کنند و لازم است با آنان با دقت و ظرافت عمل کرده و کارهای سنگین به آن‌ها تحمیل نشود.

انتهای پیام/