حسین مبرا، دبیر اولین یادواره شهدای روستای بلغور از توابع کلات در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، اظهار کرد: اولین دلیل نیاز به برگزاری این یادواره ها زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا است که حق زیادی به گردن ما دارند و با این یادواره به دنبال ترویج فرهنگ قدردانی از شهدا هستیم.

وی ادامه داد: متأسفانه در جامعه کنونی شاهد کمرنگ شدن فرهنگ جهاد و ایثار هستیم و با برگزاری این یادواره ها به دنبال تبیین و انتقال فرهنگ ایثار به نسل جوان انقلاب هستیم.

فرمانده اسبق سپاه ناحیه کلات بیان کرد: شهیدان به دلیل خدمتی که به مردم کردند و همت بلندی که از خود نشان دادند شایسته سپاسگزاری هستند.

مبرا با تأکید بر اینکه ما هر آنچه داریم به برکت خون شهیدان است، تصریح کرد: استقلال، آزادی، امنیت، عزت، و مکتب ما مدیون شهدا و جانبازان است.

وی با بیان اینکه ما ملت قدرناشناسی نیستیم، گفت: با برگزاری این یادواره ها ثابت می کنیم که نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی نسل قدرشناسی هستند.

دبیر اولین یادواره شهدای روستای بلغور گفت: جمعه این یادواره با حضور بیش از 2 هزار نفر از آحاد مردم به ویژه خانواده های شهدا و ایثارگران مشهد مقدس و روستای بلغور با سخنرانی سردار فضلی جانشین فرمانده سازمان بسیج مستضعفین در روستای بلغور از توابع کلات برگزار می شود.

مبرا با بیان اینکه روستای بلغور 18 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، خاطرنشان کرد: در این یادواره سردار باقرزاده از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس به روایتگری می پردازد و مداحان برجسته مشهدی نیز در این همایش حضور دارند.

وی از همکاری بنیاد شهید و سازمان بسیج در برگزاری این همایش خبر داد و ادامه داد: در نظر داریم تا با ساخت مستندی از شهدا این روستا، قدمی در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و انتقال فرهنگ ایثار به نسل جوان برداریم.

دبیر اولین یادواره شهدای روستای بلغور بیان کرد: در پایان این یادواره از 200 نفر از خانواده شهدا و ایثارگران تقدیر به عمل می آید.

انتهای پیام/