ابراهیم رودسرابی، در گفت و گو با صبح توس؛ بابیان اینکه زمین های زیر کشت انگور در این شهرستان حدود سه هزار هکتار  دیم و 500 هکتار  آبی است، اظهارداشت: پیش بینی می شود برداشت انگور دیم در هر هکتار به صورت میانگین یک تن و آبی 15 تن می باشد.

 

رودسرابی به بروز خسارت سرمازدگی بر باغات این شهرستان طی سال زراعی جاری اشاره کرد و افزود: پیش بینی می شود هشت هزار تن انگور از سطح تاکستان ها برداشت شود.

 

 
مدیر جهاد کشاورزی خوشاب با اشاره به فراوری این محصول به اشکال مختلف عنوان کرد: 40 درصد از محصول تولیدی این شهرستان برای کشمش، سبزه، آبمیوه و شیره انگور فرآوری و بقیه نیز به صورت تازه خوری مصرف می شود.

 

وی با بیان اینکه  بیش از 10 نوع از انگور در این شهرستان تولید می شود، گفت: عمده محصول تولیدی این منطقه، کشمش بی دانه و دانه دار بوده که نیمه دوم شهریور برداشت آن آغاز می شود.

 

وی اظهار کرد: در سال زراعی جاری سرمازدگی به 10درصد از تاکستان های این شهرستان خسارت وارد کرده و موجب کاهش حدود هزار تن تولید انگور این شهرستان شده است.

 

رودسرابی با بیان اینکه در شرایط عادی جوی هر هکتار تاکستان های آبی این شهرستان توان تولید 15تن انگور را دارد ادامه داد:در سال زراعی جاری سرمازدگی به 10درصد از تاکستان های این شهرستان خسارت وارد کرده و موجب کاهش حدود هزار تن تولید انگور این شهرستان شده است.

انتهای پیام/